Lekcja czytelnicza w klasie 2.
2 kwietnia obchodziliśmy urodziny Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej przygotowali lekcję czytelniczą. Lekcja ta była poprzedzona zajęciami w bibliotece szkolnej, podczas których Pani bibliotekarka opowiedziała o życiu i twórczości Andersena. Następnie uczniowie oglądali księgozbiór poświęcony baśniom. Potem prezentowali swoje książki z bajkami i baśniami. Na zakończenie zajęć wcielili się w rolę baśniowych bohaterów i odgrywali krótkie scenki z ich udziałem. Lekcja okazała się bardzo interesująca dla uczniów klasy drugiej, którzy aktywnie w niej uczestniczyli i chętnie słuchali opowieści swoich koleżanek oraz kolegów, a także z zaciekawieniem oglądali prezentacji różnorodnych baśniowych postaci.
XXV Gminny Konkurs Recytatorski
27 marca odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach przesłuchania do XXXV Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą, „Wrażliwość na słowa”. Uczniowie naszej szkoły przedstawili ciekawe interpretacje wybranych utworów poetyckich i fragmentów prozy. Julia Zielonka z kl.VI, podopieczna p. Alicji Piwowarczyk zajęła II miejsce i będzie reprezentować gminę Rędziny 17 kwietnia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka...w klasie 1.
Uczniowie klasy 1. wzięli udział w emocjonującej grze, celem której było wytworzenie nastroju radości i oczekiwania na Święta Wielkanocne. Ostatni dzień przed przerwą wiosenną, pierwszoklasiści spędzili na poszukiwaniu zajączka, który jest jednym z ważniejszych symboli nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Przekroczywszy próg klasy, najmłodsi uczniowie dostrzegli na biurku list, w którym zajączek zaprosił ich udziału w fascynującej zabawie. Nim dotarli do ukrytego wielkanocnego szaraka, który przygotował dla nich wspaniałe prezenty, musieli wykonać poszczególne polecenia oraz znaleźć wszystkie czekoladowe jajeczka. Po wzorowo wykonanych zadaniach, czekał na dzieci malutki zajączek ze skrzyneczką pełną upominków. Zespołowe harce wywołały wśród małych poszukiwaczy mnóstwo pozytywnych emocji!
Sukcesy uczniów w Gminnym Konkursie Plastycznym - Kartka Wielkanocna 2024
21 marca w czwartek o godzinie 13:00 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym - Kartka Wielkanocna 2024.
Spośród ponad 160 nadesłanych prac jury wyłoniło laureatów, nie zabrakło w nich uczniów naszej szkoły i tak oto przyznano nam, aż 18 nagród i wyróżnień!!!
Światowy Dzień Zespołu Downa w naszej szkole
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. Data 21 marca nie jest przypadkowa- odnosi się ona do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z tą wadą.Ten trzeci chromosom ma kształt skarpetki. Zakładanie kolorowych skarpetek nie do pary jest oznaką solidaryzowania się osobami z Zespołem, wyrazem szacunku i zrozumienia. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody ,,Dnia Kolorowej Skarpetki", okazując w ten sposób akceptację odmienności, empatię, tolerancję i podziw.
Sukces uczniów w konkursie fotograficznym!
Zainteresowanie różnorodnością, bogactwem i pięknem przyrody, rozwijanie osobistych zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych…
Takie cele przyświecały VII edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Przyroda wokół mnie - zimowe zjawiska przyrodnicze na fotografii”.
Warsztaty pszczelarskie w naszej szkole
11 marca w naszej szkole odbywały się warsztaty z pszczelarzem dla klas 5 i 6 w ramach projektu „Pszczoła w mieście”. Uczniowie poznali jak żyją pszczoły w swojej społeczności, jakie mają znaczenie dla człowieka i przyrody. Dowiedzieli się również, odpowiadając na zapytanie „Dlaczego pszczół jest coraz mniej? Podczas tej ciekawej lekcji biologii zdobyli umiejętności z dziedziny bartnictwa, potrafią odróżnić miód naturalny od sztucznego i docenić prace w pasiakach.. @CzęstochowskiZwiązekPszczelarski
Otolia Szczepanik laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
Otolia Szczepanik, uczennica kl.VII Szkoły Podstawowej w Koninie została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2023/2024.
Gratulujemy sukcesu i doceniamy wysiłek oraz zaangażowanie włożone w przygotowanie do każdego z trzech etapów Konkursu. Każdy z nich był sprawdzianem wiedzy i umiejętności wykraczających poza podstawę programową z języka polskiego dla kl.VIII. Wymagał dobrej znajomości treści podanych pozycji książkowych, umiejętności wnioskowania, logicznego formułowania myśli, umiejętności literackich, interpretacyjnych.
Sukces w X Powiatowym Konkursie Literackim ,,Świat wykreowany"
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów konkursu zorganizowanego pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu J. Długosza w Częstochowie. Zadaniem uczestników było napisanie humorystycznego opowiadania, którego jednym z bohaterów miał być święty Mikołaj. Jury doceniło pisarskie umiejętności naszych uczniów, ich poczucie humoru i bogatą wyobraźnię, przyznając wysokie miejsca za niezwykle ciekawe prace o intrygujących tytułach: ,,Święty Mikołaj, kot i... czwarta łapa", ,,Srn czy nie sen?", ,,Klasowa wigilia z wieloma niespodziankami".
Zakończenie projektu edukacyjnego w klasie 1.
Uczniowie klasy 1. zakończyli realizację kolejnego modułu projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Podczas zajęć pierwszoklasiści poszukiwali matematyki zarówno w zabawie klockami, jak również w ich wyglądzie. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym, iż znajomość zagadnień matematycznych, takich jak symetria, rytmy czy bryły jest niezwykle pomocna w zabawie. Służy także w realizacji projektów związanych z budownictwem oraz pokazuje obecność tej nauki w życiu dzieci.
Projekt edukacyjny. Zabawy z językiem w klasie 1.
Uczniowie klasy 1. zakończyli realizację projektu edukacyjnego „Wspólnie mocniejsi- uczymy się przez integrację”. Zaproponowane zabawy sprawiły dzieciom mnóstwo radości i przede wszystkim pomogły skutecznie zrealizować finalny moduł projektu- Kreatywne zabawy z językiem.
Sukcesy uczniów w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Świąteczny Stroik- Świąteczna Choinka"
Jest nam bardzo miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym „Świąteczny Stroik - Świąteczna Choinka”
Piękne i oryginalne prace zostały wysoko ocenione przez jury:
I miejsce - Anna Drogosz klasa VII
I miejsce - Martyna Ziętal klasa VII
Sukces Zuzi Biel w Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym ,,Projektuję okładkę książki. Wybitni Polacy"
23 stycznia 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Literacko- Plastycznego ,,Projektuję okładkę książki. Wybitni Polacy”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie. Miło nam poinformować, iż Zuzia Biel, uczennica kl.V zajęła w tym konkursie I miejsce. Zaprojektowała ona okładkę książki promującą postać oraz dokonania Marii Skłodowskiej- Curie. Gratulujemy Zuzi i życzymy kolejnych sukcesów.
Rekrutacja do Szkoły Podstawowej
Od 19 lutego 2024 roku rozpoczynamy rekrutacje do klasy I. serdecznie zapraszamy, dokumenty do rekrutacji dostępne na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.
Szkolne jasełka 2023
Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, pełen radości i nadziei. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów, jednym z nich są jasełka.
W tym roku, 14 grudnia 2023 uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali jasełka pt. „Maleńka przyszła miłość”. W pięknie udekorowanej sali OSP w Koninie zebrali się: dyrektor pan Adam Jaruga, wójt pan Paweł Militowski, sołtys pani Mirosława Michalak, proboszcz ks. Bogdan Łukuć, radna pani Anna Sadziak, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Wyjątkowa scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści z klas: czwartej, piątej, szóstej i trzeciej. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na nocleg, który znaleźli w stajence. Jednak to dla nich i małego Jezusa przybyli prostodus
Rozstrzygniecie konkursu literackiego.
„List do Taty”
„Tato, piszę do Ciebie, żeby powiedzieć, jak cudownie, że jesteś w moim życiu….”
Miło nam poinformować, iż Jan Kryński, uczeń kl. V Szkoły Podstawowej
im. M. Konopnickiej w Koninie, otrzymał wyróżnienie w etapie okręgowym VII edycji Konkursu „List do Taty”. Rozstrzygnięcie literackich zmagań, ogłoszonych w ubiegłym roku szkolnym przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, nastąpiło w październiku 2023 r. Uroczystego wręczenia nagrody dokonał Senator Rzeczpospolitej Polskiej dr Ryszard Majer, który zaszczycił swoją obecnością naszą szkołę w dniu 25 października.
Rozstrzygnięcie Konkursu Regionalnego -Biżuteria inspirowana Powstaniem Styczniowym
I miejsce Ines Szrajber, wyróżnienie Oskara Kolmasa i Pawła Stysińskiego
Nagrodzeni w konkursie
„Biżuteria patriotyczna – biżuteria inspirowana Powstaniem Styczniowym”
I mijsce - Ines Szrajber
Konkurs realizowany w ramach projektu Śladami Powstania Styczniowego w Regionie Częstochowskim przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz Stowarzyszenie „Solidarność i Niezawisłość”.
Sukcesy uczniów
Nowa galeria Sukcesy uczniów została dodana do albumu fotograficznego
Gratulacje dla Pani Sylwii Banaś!!!
Mamy zaszczyt poinformować, iż nauczycielka naszej szkoły, Pani Sylwia Banaś została laureatką wojewódzkiego konkursu #LekcjaKleszczoochrony na scenariusz i przeprowadzenie lekcji edukacyjnej w ramach realizacji kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób odkleszczowych ph. „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy" zorganizowanej w ubiegłym roku szkolnym przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach.
Logowanie
Kalendarz
brak danychMapa