„Kolęda na niebie, kolęda na ziemi...”- wieczór kolęd i pastorałek w oddziale przedszkolnym
18.12.2024Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego. To chwile, które kojarzą się z ciepłem rodzinnym, wspólnym kolędowaniem przy wigilijnym stole. Podtrzymując bożonarodzeniową tradycję, dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich bliskich na wieczór kolęd i pastorałek. W magicznym nastroju, przy blasku świec, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - taneczne. Nie zapomniały również o świątecznych upominkach dla swoich rodziców.
To był wyjątkowy, świąteczny wieczór.
Dziękujemy rodzicom za obecność i przygotowanie słodkiego poczęstunku.
6
Spotkanie wigilijne uczniów naszej szkoły
15.12.2024Zapach choinki unoszący się w powietrzu, cichy głos kolędy rozbrzmiewający dookoła, wszystko to tworzy nastrój zbliżających się świat Bożego Narodzenia. W tym świątecznym nastroju, w piątek, odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów naszej szkoły. Przy śpiewie kolęd, pod opieką pani mgr Kamili Tomczyk, uczniowie celebrowali wspólny czas obdarowując się prezentami przygotowanymi przez Świętego Mikołaja.
11
,,Opłatkowe spotkanie w Koninie- magia świąt Bożego Narodzenia”
14.12.2024Każdego roku, w wigilijny wieczór czekamy z niecierpliwością na pojawienie się pierwszej gwiazdki, aby podzielić się opłatkiem z najbliższymi, złożyć życzenia, a potem pójść na pasterkę i powitać nowonarodzone dzieciątko. Zanim jednak nadejdzie 24 grudnia, spotkania wigilijne odbywają sie w szkołach, miejscach pracy, grupach środowiskowych. Corocznie w Koninie takie spotkania są organizowane przez Radę Sołecką w budynku OSP. W tym roku miało ono miejsce 10 grudnia. W uroczystości wzięli udział: ks.Ryszard Siuta, Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga, sekretarz Gminy Agnieszka Olszewska, Przewodniczący Rady Gminy Mateusz Dzwonnik, dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Pruban, mieszkańcy Konina, nauczyciele i uczniowie. Po powitaniu obecnych przez Przewodniczącą Rady Sołeckiej Mirosławę Michalak, ks.Ryszard odczytal fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa Chrystusa i poświęcił opłatki przeznaczone na wigilijną kolację. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. I-VIII SP w Koninie, przygotowane pod kierunkiem p. Alicji Piwowarczyk i Sylwii Banaś. Piękne wykonanie pastorałek przez uczniów kl. I- III było zasługą wychowawców: Kamili Tomczyk, Sylwii Banaś, Eweliny Wypych. Autorką oryginalnej dekoracji była p. AnetaBiernacka- Francik, a efektami specjalnymi, nagłośnieniem i świetlnymi dekoracjami zajął się p.Dominik Glica.
Uczniowie zaprezentowali obecnym spektakl, który bawił, uczył i zmuszał do refleksji. Czy w codziennym zabieganiu pamiętamy, co stanowi istotę spotkań przy wigilijnym stole? Czy dzieci znają tradycje związane z Bożym Narodzeniem? Czy patrzymy na potrzeby innych ludzi, a może skupiamy się wyłącznie na własnych problemach? Rodzina, która przygotowywała się do uroczystej kolacji, w końcu zrozumiała, co jest w życiu ważne: miłość, dobroć, szacunek do drugiego człowieka wzajemna pomoc, dostrzeganie problemów innych ludzi.Dopiero wtedy rodzice i dzieci zobaczyli narodziny Jezusa Chrystusa, a w ich sercach i w rodzinie zagościła miłość. Przytłumione światła lampionów, niezwykły taniec Śnieżynek i Aniołów, refleksyjne teksty poetyckie oraz muzyczne spowodowały, że wszyscy obecni odczuli bardzo mocno magię świąt Bożego Narodzenia i zrozumieli, że tkwi ona przede wszystkim w bliskości, dobroci, serdeczności oraz miłości, którą się nawzajem obdarzamy i zaczynamy dostrzegać wokół siebie. Od nas samych tylko zależy, czy Boże Narodzenie będziemy obchodzić raz w roku, czy postaramy się, aby było codziennie.
,,Cicha noc,święta noc
Pokój niesie ludziom wszem...”
9
Jakub Marczyński laureatem konkursu powiatowego!
13.12.2024Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu uczniowi naszej szkoły Jakubowi Marczyńskiemu z klasy V. Jakub został Laureatem II miejsca Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Trochę o Sienkiewiczu…”. Praca, którą przygotował, wykazując się dużą znajomością twórczości Henryka Sienkiewicza, pomysłowością, talentem literackim i zdolnościami plastycznymi, została bardzo wysoko oceniona przez Jury. Dziękujemy i życzymy Jakubowi powodzenia w kolejnych konkursach!
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie „Historia Polskiej Piłki Siatkowej"
12.12.20245 grudnia br. na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Sporcie pn. „Historia Polskiej Piłki Siatkowej", którego głównym celem było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich pasji w zakresie sportu. Zadaniem konkursowym, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy- uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu częstochowskiego, było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań wiedzy o historii polskiej piłki siatkowej. Po dokonaniu oceny prac i przeprowadzonej dogrywce, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała nagrody wyróżnienia pozostałym.
Z przyjemnością informujemy, iż spośród wszystkich uczestników, absolutnie niepokonanym okazał się uczeń Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach - Borys DERDA. 🥇🏆🥇
Laureatem drugiej nagrody została uczennica Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach - Paulina OCIEPA, która również wykazała się rozległą wiedzą na temat polskiej piłki siatkowej. 🥈🏆🥈
Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi BŁASZCZYKOWI, uczniowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnikach. 🥉🏆🥉
Serdecznie gratulujemy i składamy wyrazy uznania!
Pragniemy gorąco podziękować Panu Mariuszowi Kowalikowi, kory przyjął zaproszenie do pracy w komisji konkursowej i zaszczycił nas swoją obecnością.
Składamy również najszczersze podziękowania wszystkim sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach, Starostwu Powiatowemu w Częstochowie, panu Piotrowi Kupcowi oraz Kawiarence Tazza, którzy wsparciem finansowym i rzeczowym przyczynili się do radości i satysfakcji wszystkich uczestników konkursu.
1
Literacki sukces naszej uczennicy Zuzi Biel
11.12.20249 grudnia 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom IV edycji powiatowego konkursu ,,Opowieść Wigilijna". W gronie laureatów znalazła się uczennica kl.VI Szkoły Podstawowej w Koninie Zuzanna Biel, która napisała opowiadanie pt. ,,Magiczne święta- zwierzęta mówią ludzkim głosem.” Zuzia w przepiękny sposób pokazała magię świąt Bożego Narodzenia i dobroć, która się budzi w człowieku w wigilijny wieczór.
Zuziu, rozwijaj swój literacki talent, wzruszaj i baw kolejnymi opowieściami.
Gratulujemy!
Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku oczami dziecka”
11.12.2024W poniedziałek, 9 grudnia 2024r. W Starostwie Powiatowym w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka” , który to swoim patronatem objął Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.
Na konkurs nadesłano aż 410 prac, które oceniono w pięciu kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima oraz cztery pory roku w jednej pracy.
Jesteśmy niezwykle dumnie z faktu, iż pośród laureatów znalazło się czterech uczniów naszej szkoły.
I tak oto:
Kategoria lato:
I miejsce - Sabina Smaga z klasy IV
Kategoria wiosna:
II miejsce - Kacper Ziętal z klasy I
Kategoria jesień - II miejsce Hubert Banasik z klasy III
Kategoria 4 w 1 - Zuzanna Ziętal z klasy IV.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zakończenie akcji charytatywnej dla zwierząt
07.12.2024Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tegorocznej zbiórce karmy. Całości zgromadzonych środków została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie przy ulicy Gilowej 44/46.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
07.12.20245 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Jest to doskonała okazja, żeby pokazać wszystkim, jak dużą rolę odgrywają ludzie zaangażowani w pracę społeczną na rzecz innych. To także dobry moment, aby zachęcić tych, którzy stoją z boku do działania. Dlatego właśnie w tym dniu, uczniowie naszej szkoły bliżej przyjrzeli się pracy wolontariuszy i zgłębili tajnik wolontariatu.
Mikołajki- czas magii i niespodzianek!
06.12.2024Wizyta św. Mikołaja to najbardziej wyczekiwane wydarzenie dla dzieci. W tym roku również Mikołaj nie zawiódł naszych wychowanków i zawitał do szkoły. Przywitany przez dzieci piosenką, wręczał prezenty i robił z nimi pamiątkowe zdjęcia. Ciepłe słowa Mikołaja i piękne podarunki wzbudziły w najmłodszych radość i rozpoczęły magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
14
Zajęcia teatralne
05.12.2024Uczniowie naszej szkoły z klas młodszych – pierwszej i trzeciej z okazji mikołajek przygotowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola miłą niespodziankę. Zaprezentowali Im dzisiaj inscenizację pięknej baśni braci Grimm Śpiąca Królewna. W rolę narratora wcielił się uczeń klasy piątej – Ernest Waszczyk. Młodzi aktorzy przedstawienie przygotowywali na zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p. A. Górniewicz. Śpiąca Królewna to piękna opowieść pełna magii, mówiąca o wytrwałości i mocy prawdziwej miłości, podkreślająca przy tym triumf dobra nad złem. Występ uczniów był bardzo udany, młodzi adepci sztuki teatralnej wspaniale zagrali swoje role, wystąpili w ślicznych strojach przygotowanych przez rodziców. Piękna scenografia i oprawa muzyczna dodały uroku przedstawieniu i pozwoliły uzyskać niepowtarzalny nastrój. Występ bardzo spodobał się przedszkolakom, którzy z uwagą i skupieniem oglądali przedstawienie.
Gratulujemy utalentowanym uczniom prezentacji i czekamy na kolejne.
4
🎅🎅🎅Mikołajkowe wyjazdy klas starszych 🎅🎅🎅
05.12.2024Mikołajki są obchodzone 6 grudnia, ale uczniowie kl. IV i VII postanowili przenieść ich obchody na 4 grudnia, wybierając się do kina w Częstochowie na film „Paddington w Peru”. Pomysł spędzania mikołajek w kinie okazał się bardzo dobry. Uczniom spodobał się nie tylko film, który uczy, że najważniejsze w życiu są: rodzina, przyjaciele, wzajemne zaufanie, pomoc, a nie wartości materialne. Wielką frajdą okazała się również jazda autobusem GZK do Częstochowy i z powrotem do Konina. Jednak największe wrażenie zrobił na naszych wychowankach spacer po częstochowskich alejach i uzyskane od wychowawców informacje na temat zabytkowych budynków znajdujących się w tym miejscu oraz sławnych ludzi mających wpływ na życie kulturalne Częstochowy. Z zaciekawieniem patrzyli na wykonane z brązu rzeźby przedstawiające poetkę Halinę Poświatowską i aktorów: Marka Perepeczkę, Piotra Machalicę oraz czytali napisy na tablicach informacyjnych. Podziwiali również murale na budynkach oraz dekoracje świąteczne znajdujące się na placu Władysława Biegańskiego, przy których zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani dzisiejszym dniem udali się w drogę powrotną do Konina. Nieco odmienna forma spędzenia mikołajek zrobiła na nich duże wrażenie...Nauczyli się dbać o bezpieczeństwo w autobusie, na ulicach, w kinie, uświadomili sobie, co jest najważniejsze w życiu, integrowali się, mimo różnicy wieku i odpoczęli od nauki w szkolnej ławce.
6 grudnia uczniowie klasy V, VI oraz VIII pojechali do kina Cinema City na film pt. "Vaiana 2". Radość wspólnie
spędzonego czasu oraz drobnych czekoladowych upominków sprawiła, że zimowe święto było jeszcze piękniejsze.
Odpoczynek nie jest bezczynnością ani stratą czasu.
19
👏👏👏Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Świąteczna wizyta w Laponii”, organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Częstochowie 👏👏👏
02.12.2024W niedzielę 1 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach, podczas wieczorku literackiego miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród osobom wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Świąteczna wizyta w Laponii”. Uroczystego wręczenia dokonała pani dyrektor Jolanta Brzozowska-Ciura wraz z Wójtem Gminy Rędziny Adamem Jarugą.
W gronie laureatów znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej
w Koninie.
Wera Mechelewska, uczennica kl. VII została nagrodzona III miejscem za opowiadanie z dialogiem pt.„Niezwykła historia”. Wyróżnienia otrzymały uczennice kl. VI: Oliwia Czajkowska za opowiadanie „Pomocnica Świętego Mikołaja” oraz Maja Bartosik za opowiadanie pt. „Dorosłam w jeden wieczór”.
W swoich pracach nasze uczennice wykazały się nie lada fantazją, podróżując w przestworzach ze Świętym Mikołajem, oraz poczuciem humoru i sporą dawką refleksyjności. Gratulujemy Werce, Oliwii, Mai i życzymy kolejnych sukcesów, nie tylko literackich.
Rozwijamy sie tylko wtedy, kiedy stawiamy przed sobą nowe wyzwania. -Beth Fant
askei
🔮🔮🔮 Andrzejki 🔮🔮🔮
02.12.2024Andrzejki to idealna okazja do świetnej zabawy. Wówczas - zgodnie z tradycją - św. Andrzej odkrywa przed nami odrobinę przyszłości. Piątek 29 listopada przebiegł w naszej szkole pod hasłem wróżb i zabaw, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić co czeka ich w przyszłości... szczęście, pieniądze, miłość a może niespodzianka...
24
„Kolęda na niebie, kolęda na ziemi...”- wieczór kolęd i pastorałek w oddziale przedszkolnym
18.12.2024Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego. To chwile, które kojarzą się z ciepłem rodzinnym, wspólnym kolędowaniem przy wigilijnym stole. Podtrzymując bożonarodzeniową tradycję, dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich bliskich na wieczór kolęd i pastorałek. W magicznym nastroju, przy blasku świec, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - taneczne. Nie zapomniały również o świątecznych upominkach dla swoich rodziców.
To był wyjątkowy, świąteczny wieczór.
Dziękujemy rodzicom za obecność i przygotowanie słodkiego poczęstunku.
6
Spotkanie wigilijne uczniów naszej szkoły
15.12.2024Zapach choinki unoszący się w powietrzu, cichy głos kolędy rozbrzmiewający dookoła, wszystko to tworzy nastrój zbliżających się świat Bożego Narodzenia. W tym świątecznym nastroju, w piątek, odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów naszej szkoły. Przy śpiewie kolęd, pod opieką pani mgr Kamili Tomczyk, uczniowie celebrowali wspólny czas obdarowując się prezentami przygotowanymi przez Świętego Mikołaja.
11
,,Opłatkowe spotkanie w Koninie- magia świąt Bożego Narodzenia”
14.12.2024Każdego roku, w wigilijny wieczór czekamy z niecierpliwością na pojawienie się pierwszej gwiazdki, aby podzielić się opłatkiem z najbliższymi, złożyć życzenia, a potem pójść na pasterkę i powitać nowonarodzone dzieciątko. Zanim jednak nadejdzie 24 grudnia, spotkania wigilijne odbywają sie w szkołach, miejscach pracy, grupach środowiskowych. Corocznie w Koninie takie spotkania są organizowane przez Radę Sołecką w budynku OSP. W tym roku miało ono miejsce 10 grudnia. W uroczystości wzięli udział: ks.Ryszard Siuta, Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga, sekretarz Gminy Agnieszka Olszewska, Przewodniczący Rady Gminy Mateusz Dzwonnik, dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Pruban, mieszkańcy Konina, nauczyciele i uczniowie. Po powitaniu obecnych przez Przewodniczącą Rady Sołeckiej Mirosławę Michalak, ks.Ryszard odczytal fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa Chrystusa i poświęcił opłatki przeznaczone na wigilijną kolację. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. I-VIII SP w Koninie, przygotowane pod kierunkiem p. Alicji Piwowarczyk i Sylwii Banaś. Piękne wykonanie pastorałek przez uczniów kl. I- III było zasługą wychowawców: Kamili Tomczyk, Sylwii Banaś, Eweliny Wypych. Autorką oryginalnej dekoracji była p. AnetaBiernacka- Francik, a efektami specjalnymi, nagłośnieniem i świetlnymi dekoracjami zajął się p.Dominik Glica.
Uczniowie zaprezentowali obecnym spektakl, który bawił, uczył i zmuszał do refleksji. Czy w codziennym zabieganiu pamiętamy, co stanowi istotę spotkań przy wigilijnym stole? Czy dzieci znają tradycje związane z Bożym Narodzeniem? Czy patrzymy na potrzeby innych ludzi, a może skupiamy się wyłącznie na własnych problemach? Rodzina, która przygotowywała się do uroczystej kolacji, w końcu zrozumiała, co jest w życiu ważne: miłość, dobroć, szacunek do drugiego człowieka wzajemna pomoc, dostrzeganie problemów innych ludzi.Dopiero wtedy rodzice i dzieci zobaczyli narodziny Jezusa Chrystusa, a w ich sercach i w rodzinie zagościła miłość. Przytłumione światła lampionów, niezwykły taniec Śnieżynek i Aniołów, refleksyjne teksty poetyckie oraz muzyczne spowodowały, że wszyscy obecni odczuli bardzo mocno magię świąt Bożego Narodzenia i zrozumieli, że tkwi ona przede wszystkim w bliskości, dobroci, serdeczności oraz miłości, którą się nawzajem obdarzamy i zaczynamy dostrzegać wokół siebie. Od nas samych tylko zależy, czy Boże Narodzenie będziemy obchodzić raz w roku, czy postaramy się, aby było codziennie.
,,Cicha noc,święta noc
Pokój niesie ludziom wszem...”
9
Jakub Marczyński laureatem konkursu powiatowego!
13.12.2024Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu uczniowi naszej szkoły Jakubowi Marczyńskiemu z klasy V. Jakub został Laureatem II miejsca Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Trochę o Sienkiewiczu…”. Praca, którą przygotował, wykazując się dużą znajomością twórczości Henryka Sienkiewicza, pomysłowością, talentem literackim i zdolnościami plastycznymi, została bardzo wysoko oceniona przez Jury. Dziękujemy i życzymy Jakubowi powodzenia w kolejnych konkursach!
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie „Historia Polskiej Piłki Siatkowej"
12.12.20245 grudnia br. na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Sporcie pn. „Historia Polskiej Piłki Siatkowej", którego głównym celem było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich pasji w zakresie sportu. Zadaniem konkursowym, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy- uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu częstochowskiego, było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań wiedzy o historii polskiej piłki siatkowej. Po dokonaniu oceny prac i przeprowadzonej dogrywce, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała nagrody wyróżnienia pozostałym.
Z przyjemnością informujemy, iż spośród wszystkich uczestników, absolutnie niepokonanym okazał się uczeń Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach - Borys DERDA. 🥇🏆🥇
Laureatem drugiej nagrody została uczennica Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach - Paulina OCIEPA, która również wykazała się rozległą wiedzą na temat polskiej piłki siatkowej. 🥈🏆🥈
Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi BŁASZCZYKOWI, uczniowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnikach. 🥉🏆🥉
Serdecznie gratulujemy i składamy wyrazy uznania!
Pragniemy gorąco podziękować Panu Mariuszowi Kowalikowi, kory przyjął zaproszenie do pracy w komisji konkursowej i zaszczycił nas swoją obecnością.
Składamy również najszczersze podziękowania wszystkim sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach, Starostwu Powiatowemu w Częstochowie, panu Piotrowi Kupcowi oraz Kawiarence Tazza, którzy wsparciem finansowym i rzeczowym przyczynili się do radości i satysfakcji wszystkich uczestników konkursu.
1
Literacki sukces naszej uczennicy Zuzi Biel
11.12.20249 grudnia 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom IV edycji powiatowego konkursu ,,Opowieść Wigilijna". W gronie laureatów znalazła się uczennica kl.VI Szkoły Podstawowej w Koninie Zuzanna Biel, która napisała opowiadanie pt. ,,Magiczne święta- zwierzęta mówią ludzkim głosem.” Zuzia w przepiękny sposób pokazała magię świąt Bożego Narodzenia i dobroć, która się budzi w człowieku w wigilijny wieczór.
Zuziu, rozwijaj swój literacki talent, wzruszaj i baw kolejnymi opowieściami.
Gratulujemy!
Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku oczami dziecka”
11.12.2024W poniedziałek, 9 grudnia 2024r. W Starostwie Powiatowym w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka” , który to swoim patronatem objął Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.
Na konkurs nadesłano aż 410 prac, które oceniono w pięciu kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima oraz cztery pory roku w jednej pracy.
Jesteśmy niezwykle dumnie z faktu, iż pośród laureatów znalazło się czterech uczniów naszej szkoły.
I tak oto:
Kategoria lato:
I miejsce - Sabina Smaga z klasy IV
Kategoria wiosna:
II miejsce - Kacper Ziętal z klasy I
Kategoria jesień - II miejsce Hubert Banasik z klasy III
Kategoria 4 w 1 - Zuzanna Ziętal z klasy IV.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zakończenie akcji charytatywnej dla zwierząt
07.12.2024Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tegorocznej zbiórce karmy. Całości zgromadzonych środków została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie przy ulicy Gilowej 44/46.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
07.12.20245 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Jest to doskonała okazja, żeby pokazać wszystkim, jak dużą rolę odgrywają ludzie zaangażowani w pracę społeczną na rzecz innych. To także dobry moment, aby zachęcić tych, którzy stoją z boku do działania. Dlatego właśnie w tym dniu, uczniowie naszej szkoły bliżej przyjrzeli się pracy wolontariuszy i zgłębili tajnik wolontariatu.
Mikołajki- czas magii i niespodzianek!
06.12.2024Wizyta św. Mikołaja to najbardziej wyczekiwane wydarzenie dla dzieci. W tym roku również Mikołaj nie zawiódł naszych wychowanków i zawitał do szkoły. Przywitany przez dzieci piosenką, wręczał prezenty i robił z nimi pamiątkowe zdjęcia. Ciepłe słowa Mikołaja i piękne podarunki wzbudziły w najmłodszych radość i rozpoczęły magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
14
Zajęcia teatralne
05.12.2024Uczniowie naszej szkoły z klas młodszych – pierwszej i trzeciej z okazji mikołajek przygotowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola miłą niespodziankę. Zaprezentowali Im dzisiaj inscenizację pięknej baśni braci Grimm Śpiąca Królewna. W rolę narratora wcielił się uczeń klasy piątej – Ernest Waszczyk. Młodzi aktorzy przedstawienie przygotowywali na zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p. A. Górniewicz. Śpiąca Królewna to piękna opowieść pełna magii, mówiąca o wytrwałości i mocy prawdziwej miłości, podkreślająca przy tym triumf dobra nad złem. Występ uczniów był bardzo udany, młodzi adepci sztuki teatralnej wspaniale zagrali swoje role, wystąpili w ślicznych strojach przygotowanych przez rodziców. Piękna scenografia i oprawa muzyczna dodały uroku przedstawieniu i pozwoliły uzyskać niepowtarzalny nastrój. Występ bardzo spodobał się przedszkolakom, którzy z uwagą i skupieniem oglądali przedstawienie.
Gratulujemy utalentowanym uczniom prezentacji i czekamy na kolejne.
4
🎅🎅🎅Mikołajkowe wyjazdy klas starszych 🎅🎅🎅
05.12.2024Mikołajki są obchodzone 6 grudnia, ale uczniowie kl. IV i VII postanowili przenieść ich obchody na 4 grudnia, wybierając się do kina w Częstochowie na film „Paddington w Peru”. Pomysł spędzania mikołajek w kinie okazał się bardzo dobry. Uczniom spodobał się nie tylko film, który uczy, że najważniejsze w życiu są: rodzina, przyjaciele, wzajemne zaufanie, pomoc, a nie wartości materialne. Wielką frajdą okazała się również jazda autobusem GZK do Częstochowy i z powrotem do Konina. Jednak największe wrażenie zrobił na naszych wychowankach spacer po częstochowskich alejach i uzyskane od wychowawców informacje na temat zabytkowych budynków znajdujących się w tym miejscu oraz sławnych ludzi mających wpływ na życie kulturalne Częstochowy. Z zaciekawieniem patrzyli na wykonane z brązu rzeźby przedstawiające poetkę Halinę Poświatowską i aktorów: Marka Perepeczkę, Piotra Machalicę oraz czytali napisy na tablicach informacyjnych. Podziwiali również murale na budynkach oraz dekoracje świąteczne znajdujące się na placu Władysława Biegańskiego, przy których zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani dzisiejszym dniem udali się w drogę powrotną do Konina. Nieco odmienna forma spędzenia mikołajek zrobiła na nich duże wrażenie...Nauczyli się dbać o bezpieczeństwo w autobusie, na ulicach, w kinie, uświadomili sobie, co jest najważniejsze w życiu, integrowali się, mimo różnicy wieku i odpoczęli od nauki w szkolnej ławce.
6 grudnia uczniowie klasy V, VI oraz VIII pojechali do kina Cinema City na film pt. "Vaiana 2". Radość wspólnie
spędzonego czasu oraz drobnych czekoladowych upominków sprawiła, że zimowe święto było jeszcze piękniejsze.
Odpoczynek nie jest bezczynnością ani stratą czasu.
19
👏👏👏Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Świąteczna wizyta w Laponii”, organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Częstochowie 👏👏👏
02.12.2024W niedzielę 1 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach, podczas wieczorku literackiego miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród osobom wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Świąteczna wizyta w Laponii”. Uroczystego wręczenia dokonała pani dyrektor Jolanta Brzozowska-Ciura wraz z Wójtem Gminy Rędziny Adamem Jarugą.
W gronie laureatów znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej
w Koninie.
Wera Mechelewska, uczennica kl. VII została nagrodzona III miejscem za opowiadanie z dialogiem pt.„Niezwykła historia”. Wyróżnienia otrzymały uczennice kl. VI: Oliwia Czajkowska za opowiadanie „Pomocnica Świętego Mikołaja” oraz Maja Bartosik za opowiadanie pt. „Dorosłam w jeden wieczór”.
W swoich pracach nasze uczennice wykazały się nie lada fantazją, podróżując w przestworzach ze Świętym Mikołajem, oraz poczuciem humoru i sporą dawką refleksyjności. Gratulujemy Werce, Oliwii, Mai i życzymy kolejnych sukcesów, nie tylko literackich.
Rozwijamy sie tylko wtedy, kiedy stawiamy przed sobą nowe wyzwania. -Beth Fant
askei
🔮🔮🔮 Andrzejki 🔮🔮🔮
02.12.2024Andrzejki to idealna okazja do świetnej zabawy. Wówczas - zgodnie z tradycją - św. Andrzej odkrywa przed nami odrobinę przyszłości. Piątek 29 listopada przebiegł w naszej szkole pod hasłem wróżb i zabaw, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić co czeka ich w przyszłości... szczęście, pieniądze, miłość a może niespodzianka...
24
„Kolęda na niebie, kolęda na ziemi...”- wieczór kolęd i pastorałek w oddziale przedszkolnym
Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego. To chwile, które kojarzą się z ciepłem rodzinnym, wspólnym kolędowaniem przy wigilijnym stole. Podtrzymując bożonarodzeniową tradycję, dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich bliskich na wieczór kolęd i pastorałek. W magicznym nastroju, przy blasku świec, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - taneczne. Nie zapomniały również o świątecznych upominkach dla swoich rodziców.
Spotkanie wigilijne uczniów naszej szkoły
Zapach choinki unoszący się w powietrzu, cichy głos kolędy rozbrzmiewający dookoła, wszystko to tworzy nastrój zbliżających się świat Bożego Narodzenia. W tym świątecznym nastroju, w piątek, odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów naszej szkoły. Przy śpiewie kolęd, pod opieką pani mgr Kamili Tomczyk, uczniowie celebrowali wspólny czas obdarowując się prezentami przygotowanymi przez Świętego Mikołaja.
,,Opłatkowe spotkanie w Koninie- magia świąt Bożego Narodzenia”
Każdego roku, w wigilijny wieczór czekamy z niecierpliwością na pojawienie się pierwszej gwiazdki, aby podzielić się opłatkiem z najbliższymi, złożyć życzenia, a potem pójść na pasterkę i powitać nowonarodzone dzieciątko. Zanim jednak nadejdzie 24 grudnia, spotkania wigilijne odbywają sie w szkołach, miejscach pracy, grupach środowiskowych. Corocznie w Koninie takie spotkania są organizowane przez Radę Sołecką w budynku OSP. W tym roku miało ono miejsce 10 grudnia. W uroczystości wzięli udział: ks.Ryszard Siuta, Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga, sekretarz Gminy Agnieszka Olszewska, Przewodniczący Rady Gminy Mateusz Dzwonnik, dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Pruban, mieszkańcy Konina, nauczyciele i uczniowie. Po powitaniu obecnych przez Przewodniczącą Rady Sołeckiej Mirosławę Michalak, ks.Ryszard odczytal fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa Chrystusa i poświęcił opłatki przeznaczo
Jakub Marczyński laureatem konkursu powiatowego!
Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu uczniowi naszej szkoły Jakubowi Marczyńskiemu z klasy V. Jakub został Laureatem II miejsca Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Trochę o Sienkiewiczu…”. Praca, którą przygotował, wykazując się dużą znajomością twórczości Henryka Sienkiewicza, pomysłowością, talentem literackim i zdolnościami plastycznymi, została bardzo wysoko oceniona przez Jury. Dziękujemy i życzymy Jakubowi powodzenia w kolejnych konkursach!
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie „Historia Polskiej Piłki Siatkowej"
5 grudnia br. na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Sporcie pn. „Historia Polskiej Piłki Siatkowej", którego głównym celem było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich pasji w zakresie sportu. Zadaniem konkursowym, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy- uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu częstochowskiego, było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań wiedzy o historii polskiej piłki siatkowej. Po dokonaniu oceny prac i przeprowadzonej dogrywce, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała nagrody wyróżnienia pozostałym.
Literacki sukces naszej uczennicy Zuzi Biel
9 grudnia 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom IV edycji powiatowego konkursu ,,Opowieść Wigilijna". W gronie laureatów znalazła się uczennica kl.VI Szkoły Podstawowej w Koninie Zuzanna Biel, która napisała opowiadanie pt. ,,Magiczne święta- zwierzęta mówią ludzkim głosem.” Zuzia w przepiękny sposób pokazała magię świąt Bożego Narodzenia i dobroć, która się budzi w człowieku w wigilijny wieczór.
Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku oczami dziecka”
W poniedziałek, 9 grudnia 2024r. W Starostwie Powiatowym w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka” , który to swoim patronatem objął Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.
Na konkurs nadesłano aż 410 prac, które oceniono w pięciu kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima oraz cztery pory roku w jednej pracy.
Zakończenie akcji charytatywnej dla zwierząt
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tegorocznej zbiórce karmy. Całości zgromadzonych środków została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie przy ulicy Gilowej 44/46.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Jest to doskonała okazja, żeby pokazać wszystkim, jak dużą rolę odgrywają ludzie zaangażowani w pracę społeczną na rzecz innych. To także dobry moment, aby zachęcić tych, którzy stoją z boku do działania. Dlatego właśnie w tym dniu, uczniowie naszej szkoły bliżej przyjrzeli się pracy wolontariuszy i zgłębili tajnik wolontariatu.
Mikołajki- czas magii i niespodzianek!
Wizyta św. Mikołaja to najbardziej wyczekiwane wydarzenie dla dzieci. W tym roku również Mikołaj nie zawiódł naszych wychowanków i zawitał do szkoły. Przywitany przez dzieci piosenką, wręczał prezenty i robił z nimi pamiątkowe zdjęcia. Ciepłe słowa Mikołaja i piękne podarunki wzbudziły w najmłodszych radość i rozpoczęły magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
Zajęcia teatralne
Uczniowie naszej szkoły z klas młodszych – pierwszej i trzeciej z okazji mikołajek przygotowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola miłą niespodziankę. Zaprezentowali Im dzisiaj inscenizację pięknej baśni braci Grimm Śpiąca Królewna. W rolę narratora wcielił się uczeń klasy piątej – Ernest Waszczyk. Młodzi aktorzy przedstawienie przygotowywali na zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p. A. Górniewicz. Śpiąca Królewna to piękna opowieść pełna magii, mówiąca o wytrwałości i mocy prawdziwej miłości, podkreślająca przy tym triumf dobra nad złem. Występ uczniów był bardzo udany, młodzi adepci sztuki teatralnej wspaniale zagrali swoje role, wystąpili w ślicznych strojach przygotowanych przez rodziców. Piękna scenografia i oprawa muzyczna dodały uroku przedstawieniu i pozwoliły uzyskać niepowtarzalny nastrój. Występ bardzo spodobał się przedszkolakom, którzy z uwagą i skupien
🎅🎅🎅Mikołajkowe wyjazdy klas starszych 🎅🎅🎅
Mikołajki są obchodzone 6 grudnia, ale uczniowie kl. IV i VII postanowili przenieść ich obchody na 4 grudnia, wybierając się do kina w Częstochowie na film „Paddington w Peru”. Pomysł spędzania mikołajek w kinie okazał się bardzo dobry. Uczniom spodobał się nie tylko film, który uczy, że najważniejsze w życiu są: rodzina, przyjaciele, wzajemne zaufanie, pomoc, a nie wartości materialne. Wielką frajdą okazała się również jazda autobusem GZK do Częstochowy i z powrotem do Konina. Jednak największe wrażenie zrobił na naszych wychowankach spacer po częstochowskich alejach i uzyskane od wychowawców informacje na temat zabytkowych budynków znajdujących się w tym miejscu oraz sławnych ludzi mających wpływ na życie kulturalne Częstochowy. Z zaciekawieniem patrzyli na wykonane z brązu rzeźby przedstawiające poetkę Halinę Poświatowską i aktorów: Marka Perepeczkę, Piotra Machalicę oraz czytali napi
👏👏👏Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Świąteczna wizyta w Laponii”, organizowanego pod patronatem Starostwa Powiatowego w Częstochowie 👏👏👏
W niedzielę 1 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach, podczas wieczorku literackiego miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród osobom wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Świąteczna wizyta w Laponii”. Uroczystego wręczenia dokonała pani dyrektor Jolanta Brzozowska-Ciura wraz z Wójtem Gminy Rędziny Adamem Jarugą.
🔮🔮🔮 Andrzejki 🔮🔮🔮
Andrzejki to idealna okazja do świetnej zabawy. Wówczas - zgodnie z tradycją - św. Andrzej odkrywa przed nami odrobinę przyszłości. Piątek 29 listopada przebiegł w naszej szkole pod hasłem wróżb i zabaw, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić co czeka ich w przyszłości... szczęście, pieniądze, miłość a może niespodzianka...