Aktualności
Bezpieczeństwo w czasie wakacji
28.06.2025
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
28.06.2025
🎓🎓🎓Uroczystość pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły 🎓🎓🎓
28.06.20259
Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym 😊
27.06.202526 czerwca 2025 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Cztery lata wspólnych zabaw, zajęć i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Podsumowanie roku szkolnego 2024/ 2025 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie
26.06.202514
🚴🚴♀️🚴♂️Kolejna edycja szkolnego rajdu rowerowego za nami 🚴♂️🚴♀️🚴
25.06.20256
Zakończenie projektu edukacyjnego w klasie 3.
24.06.2025Klasa 3 zakończyła projekt edukacyjny na rok 2024/2025. W ramach projektu „Mali ekonomiści – po co wymyślono pieniądze?” Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zagadnienia związane z ekonomią i obrotem pieniądza,dowiedzieli się, dlaczego pieniądze zostały wynalezione i jaką rolę pełnią w codziennym życiu.
Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią pieniądza – od wymiany towarowej, przez pierwsze monety i banknoty, aż po współczesne formy płatności. Poznały także podstawowe pojęcia, takie jak oszczędzanie, zarabianie, wydawanie, bank, karta płatnicza czy budżet domowy.
Zajęcia miały charakter praktyczny i angażujący – dzieci brały udział w zabawach symulujących handel, tworzyły własne „waluty” i rozwiązywały proste zadania ekonomiczne. Dzięki projektowi uczniowie zrozumieli, czym są pieniądze i dlaczego są ważnym elementem życia społecznego i gospodarczego.
Projekt zakończył się wspólnym podsumowaniem zdobytej wiedzy oraz wystawą prac dzieci związanych z tematem pieniądza.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/ 2025
24.06.2025
Udział uczniów SP im. Marii Konopnickiej w Koninie w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez ZSP im. Janusza Korczaka w Kościelcu.
24.06.2025
Sukces naszej uczennicy!
23.06.2025
W świecie baśni… „Kwiaty na to są, ażeby więdły, ale serca są, aby kochały.” Leopold Staff
23.06.202518 czerwca uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego z klas I – III oraz IV – V zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom piękną inscenizację na motywach ponadczasowej baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”, która cieszy się popularnością czytelników już od 1845 roku. Ta niezwykła opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu, wzbudza zachwyt i wzrusza nie tylko dzieci. W przedstawieniu w wykonaniu naszych uczniów na szkolnej scenie pojawili się: zła i podstępna, ale też piękna Królowa Śniegu, Kaj któremu do serca wpadł kawałek lustra złego czarnoksiężnika, zmieniając je w kawałek lodu, odważna i niepoddająca się przeciwnościom losu – Gerda, uparcie poszukująca Kaja, Dobra Babcia – kochająca i troszcząca się o dzieci, Przyjazna Wróżka z kwiatami zapomnienia, Piękna Róża pocieszająca Gerdę, Zatroskany Ptaszek – prowadzący dziewczynkę do pałacu Wrażliwej Księżniczki i Szlachetnego Księcia, Uczynny Ren, Przyjazny Gołąbek, Zachłanny Rozbójnik, Litościwa Mała Rozbójniczka, Narrator zapowiadający kolejne odsłony. Przedstawienie pokazuje odwieczną walkę dobra ze złem, wypływa z niego morał, iż tylko miłość może odmienić serce człowieka, a szczęście znajdujemy tam, gdzie są kochający się ludzie. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem wychowawców świetlicy – p. A. Górniewicz, p. A. Biernackiej – Francik oraz wychowawców klas – p. K. Tomczyk, p. S. Banaś, p. E. Wypych. Baśń szczególnie spodobała się uczniom, dlatego zdecydowali się na jej inscenizację. Do udziału w przedstawieniu zostały zaproszone wszystkie zainteresowane występem dzieci. Młodzi adepci sztuki teatralnej z pasją uczyli się swoich ról, dobierali odpowiednie rekwizyty, ćwiczyli grę sceniczną, doskonalili dykcję. Prezentacja uczniów w pięknej oprawie muzycznej i scenografii, bardzo spodobała się publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła starania uczniów. Wszyscy aktorzy wspaniale zagrali swoje role, wystąpili w ślicznych kostiumach, przygotowanych specjalnie na to przedstawienie przez Rodziców. Uczniowie, biorąc udział w przedstawieniu teatralnym, uczyły się uważnie słuchać tekstów interpretowanych artystycznie, rozwijali swoje pasje i zainteresowania literackie i aktorskie.
Gratulujemy naszym zdolnym i ambitnym uczniom pięknego przedstawienia i życzymy kolejnych zachwycających występów w nowym roku szkolnym!!!
W oczekiwaniu na wakacje...
17.06.2025,,Już za parę dni, za dni parę...” uczniowie powitają lato i wakacje, na które czekają z ogromną niecierpliwością.
Wychowankowie oddziału przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Koninie podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców we współpracy z Dyrektorem szkoły, w dniu 14 czerwca na placu OSP, swoim programem artystycznym, pełnym radości, muzyki, piosenek i tańca, wyrazili tęsknotę za letnim odpoczynkiem. Ale nie tylko. Pokazali również, w jak wspaniałej szkole poszerzają wiedzę, rozwijają pasje, znajdują przyjaciół i mają ciekawe życie. Jak zaśpiewali w rapowej piosence:
,,Szkoła Podstawowa w Koninie z mądrych uczniów i niezwykłych nauczycieli słynie.”,
a wszyscy ,,Zachwycają entuzjazmem, kreatywnością, zarażają radością. Marzenia realizują, formę szlifują, różne pasje rozwijają”. Po tych słowach obecni mogli zobaczyć na scenie pasjonatów sportu, tańca, śpiewu, sztuk plastycznych, łowienia ryb, kolekcjonerów różnych rzeczy, np. przedmiotów z czasów PRL-u. Cheerleaderki zachwyciły widzów tańcem, a chłopcy z kl. I- III jako modele, pokazem letniej mody wzbudzili podziw nie tylko swoich rodziców. Nie zabrakło również bohaterów utworów patronki szkoły Marii Konopnickiej. Na scenę zabłądził Janek z wiersza ,,Na jagody”, potem pojawiły się krasnoludki: Koszałek Opałek i Podziomek z utworu ,,O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Skrzaty z podziwem opowiadały o
Koninie i mądrości uczniów naszej szkoły.
Po chwili dołączyła do nich zmartwiona utratą gąsek Marysia Sierotka i Stefek Burczymucha, który przechwalał się swoją odwagą, ale nikt z obecnych nie brał pod uwagę jego wypowiedzi.
Taniec do energetycznej piosenki ,,Lato,lato czeka...” zakończył występ uczniów przygotowany pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły. Zakończeniem prezentacji Szkoły Podstawowej w Koninie była aukcja obrazów autorstwa uczniów, prowadzona przez nauczyciela plastyki. Wszystkie prace zostały sprzedane, a wokół było słychać głosy podziwu dla talentu naszych wychowanków.
,,Już za parę dni,za dni parę...”
Wyróżnienie dla Dawida Sojdy w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
17.06.2025
Realizacja projektu w klasie 7 „Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?”
16.06.2025
Występ Amelki Kaweckiej podczas Jura Rok Festiwal
16.06.202515 czerwca 2025 r. Amelia Kawecka z oddziału przedszkolnego zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne podczas Jura Rok Festiwal, pięknie promując oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Koninie.
Zaczynamy odliczanie!
14.06.2025
Mali mistrzowie sportu!
13.06.2025Miło nam poinformować, że dzieci z oddziału przedszkolnego- Blanka Olczyk, Tatiana Smaga, Filip Żurawski, Jakub Żurawski zdobyły II miejsce w Gminnym Konkursie Sportowym „Sport Moją Pasją” pod patronatem Wójta Gminy Rędziny Adama Jarugi.
Serdecznie gratulujemy naszym małym mistrzom!
Spotkanie pierwszoklasistów z Panem Poetą 📚🤩📚
11.06.2025Uczniowie klasy 1 wybrali się do GOKu w Rędzinach na spotkanie z autorem rymowanych bajek z morałem -Panem Poetą. Dzieci w towarzystwie pacynek,rekwizytów oraz książek bardzo radośnie spędzili czas.
4
,,Jak dobrze dzieckiem być...”- Dzień Dziecka w kl. IV- VIII
09.06.2025W dniu 4 czerwca uczniowie kl. IV- VIII wraz z wychowawcami w ramach obchodów Dnia Dziecka wyruszyli do Kamieniołomu Lipówka, aby zregenerować siły nadwątlone ciężką pracą w ciągu roku szkolnego. Zachwyceni, iż nie muszą siedzieć w szkolnych ławkach, z niespotykaną energią udali się na spotkanie z przyrodą, dobrą zabawą i odpoczynkiem. Na miejscu grali w piłkę i inne gry, biegali, a kiedy zmęczeni usiedli na kocach, prowadzili międzyklasowe integrujące rozmowy. Ruch na świeżym powietrzu pobudził ich apetyt, więc zajęli się pieczeniem na ognisku kiełbasek zakupionych przez Radę Rodziców, a potem pianek, które uznali za rarytas. Z przyjemnoscią zjedli też pyszną pizzę ufundowaną przez CEMEX.
Zadowoleni i wypoczęci, ale z wielkim żalem wyruszyli w drogę powrotną, twierdząc, że jednak bycie dzieckiem nie jest takie złe.
,,Szczęśliwych lat dziecinnych nikt nie zdoła odebrać” - Agatha Christie
6
Kolejne wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów!
09.06.20257
Dzień Dziecka w klasach młodszych 🤗❤️🤗
09.06.2025W piątkowe słoneczne popołudnie dla klas 1-3 i przedszkola zorganizowano Dzień Dziecka na placu zabaw. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji – pachniało świeżo robionym popcornem, watą cukrową i lodami. Nie zabrakło też kiełbasek z grilla, które cieszyły się dużym powodzeniem. Całości dopełniała wesoła muzyka, która rozbrzmiewała w tle, tworząc radosną atmosferę. Dzieci bawiły się na huśtawkach i zjeżdżalniach oraz spędzały wspólnie czas na grając w gry na kocach, a uśmiechy nie schodziły z twarzy przez cały dzień. W takim dniu pełnym zabawy, smakołyków i śmiechu, trudno było nam wracać do domu!
4
Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym ❤️
07.06.2025Dzień dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają dzieci.To święto obchodziliśmy w naszym przedszkolu przez cały tydzień. Dzięki uczestnictwu w Ogólnopolskim Projekcje „(Ty)Dzień Dziecka”, przedszkolaki realizowały różne zadania: malowanie twarzy, zabawy taneczne, sportowe, plastyczne, malowanie na folii, robienie ciastoliny, przygotowywały owocowo- czekoladowe przysmaki oraz ciasteczka. Mamy nadzieję, że mile spędzony czas na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
1
Wycieczka zagraniczna do Londynu
07.06.2025W dniach 26.05 – 31.05.2025r. uczniowie naszego Zespołu oraz Szkoły Podstawowej w Koninie uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Londynu zorganizowanej przez p. Małgorzatę Łach nauczyciela języka angielskiego ZSP Rudniki. Uczestnicy wycieczki mieli okazję przeprawić się z Calais (Francja) do Folkstone (UK) Eurotunelem pod kanałem La Manche. W pierwszym dniu zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość ujrzenia słynnej wieży zegarowej Big Ben wraz z gmachem parlamentu brytyjskiego, rzekę Tamizę, przespacerować się aleją Whitehall do Trafalgar Square i zobaczyć słynną kolumnę Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem nad wojskami francuskimi dowodzonymi przez Napoleona Bonaparte. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, gdzie uczestnicy podziwiali zbiór największych dzieł sztuki m.in. obraz Vincenta van Gogha – „Słoneczniki”. Następnym punktem programu było zwiedzanie wnętrza Opactwa Westminsterskiego – miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii. Ciekawostką jest fakt, że opactwo słynie z oryginalnego tronu koronacyjnego monarchów brytyjskich. W strugach deszczu nasza grupa zawitała przed pałac Buckingham – dom króla Karola III, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć próbę generalną parady wojskowej na cześć oficjalnych obchodów urodzin brytyjskiego monarchy, które od wielu lat obchodzone są w czerwcu.
W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Muzeum Historii Naturalnej z niezwykle interesującymi zbiorami obrazującymi życie na Ziemi. Jedną z największych atrakcji jest galeria dinozaurów oraz symulacja trzęsienia ziemi. Zwiedzaliśmy wnętrze Katedry Św. Pawła jednej z najważniejszej świątyni anglikańskiej, m.in. Galerię Szeptów, Galerię Kamienną i Złotą. Kolejnym punktem programu było zobaczenie teatru elżbietańskiego Williama Szekspira The Globe, Tower of London – jednej z najpotężniejszych fortec średniowiecznej Europy oraz słynnego mostu Wielkiej Brytanii – Tower Bridge, który został uwieczniony na zdjęciach przez uczestników wycieczki. W kolejnym dniu udaliśmy się do Winsdoru i zwiedzaliśmy monumentalny zamek królewski. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica św. Jerzego, która jest drugim miejscem pochówku członków rodziny królewskiej m.in. królowej Elżbiety II, jej rodziców i jej męża - księcia Filipa. Następnie udaliśmy się do Hampton Court i zwiedzaliśmy pałac króla Henryka VIII oraz otaczających go ogrodów i dziedzińca turniejowego. Ostatnim punktem programu tego dnia była wizyta w Królewskim Ogrodzie Botanicznym Kew Gardens – jednym z największych ogrodów botanicznych Europy. Spacerując alejkami można było podziwiać liczne gatunki roślin. W ostatnim dniu pobytu w Londynie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud oraz jedno z największych muzeów na świecie British Museum z blisko 70 tysiącami eksponatów z okresu antycznej Grecji i Rzymu, starożytnego Bliskiego Wschodu, Egiptu czy średniowiecznej Europy aż po czasy współczesne. Przed wyjazdem do Polski odbyliśmy spacer po Oxford Street – najpopularniejszej handlowej ulicy Londynu. Będąc w Londynie uczniowie wraz opiekunami mogli skosztować tradycyjnych posiłków Brytyjczyków – fish and chips oraz typowego brytyjskiego śniadania, podróżować najstarszym metrem na świecie czy popularnymi „double decker” autobusami. Wyjazd zapewnił wszystkim uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń.
8
Festyn rodzinny
03.06.2025
„Dziekuję mamo, dziękuję tato, za każdą zimę, za każde lato"
02.06.202527 czerwca w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przedszkolaki zaprezentowały się przed swoimi rodzicami, którzy mogli wysłuchać wierszy, piosenek, a także zobaczyć tańce. Dzieci, chcąc sprawić niespodziankę swoim rodzicom, przygotowały własnoręcznie wykonane upominki. Dziękujemy serdecznie za przybycie i składamy rodzicom najlepsze życzenia.
Podziękowanie- akcja ŻONKILE
01.06.2025
Dzień Dziecka... ze sklepem "Dla Ciebie" w Koninie
31.05.2025
Sukces Zuzi Biel w IV Wojewódzkim Konkursie Literacko-Artystycznym ,,Do zaczytania jeden krok" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy
28.05.2025Kolejny już raz w tym roku szkolnym
Zuzia zadziwiła nas kreatywnością oraz umiejętnościami literackimi i artystycznymi, zajmując III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Literacko-Artystycznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie.
Uczennica kl. VI zaprojektowała pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego
p. Alicji Piwowarczyk obwolutę do mitu ,,Dedal i Ikar”. Przód okładki, zawierajacy ilustrację adekwatną do głównej treści tekstu, wykonała z materiałów recyklingowych, natomiast na skrzydełkach umieściła oryginalną informację o Janie Parandowskim, a także cytat z utworu, odpowiedni do wykonanej ilustracji.Tył okładki zawierał krótką, ale bardzo ciekawą recenzję mitu- opowieści o trudnych wyborach, fascynacjach i błędach młodości. Zuzia w interesujący sposób zachęciła do poznania mitologicznej historii, która zmusza nas, współczesnych ludzi do wielu przemyśleń na temat marzeń, pragnień i konsekwencji podejmowanych decyzji.
Naszej zdolnej uczennicy gratulujemy
i życzymy sukcesów w wielu następnych konkursach.
,,Każdy ma szansę.Trzeba tylko chcieć ją
wykorzystać.”- Adam Małysz
Spektakl profilaktyczny „I'm fine. Nie czepiajcie się narkotyków”
28.05.2025Jak rozmawiać z młodzieżą o trudnym problemie uzależnienia od narkotyków ? Poprzez teatr, który w szczery sposób pokaże zagrożenia, jakie powodują narkotyki. Zgadzając się z tą ideą, uczniowie naszej szkoły z klas 5-8 obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pt. „I'm fine. Nie Czepiajcie Się Narkotyków”, w klubie Politechnik w Częstochowie. Po zakończonym spektaklu poruszenie wśród uczniów było bardzo duże i tematów do dyskusji nie brakowało.
Zbiórka elektrośmieci
28.05.2025Informujemy o trwającej zbiórce elektrośmieci w naszej szkole. Zachęcamy do udziału!
Zakończenie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Cenne Życie"
28.05.2025
„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” - Jan Paweł II.
28.05.2025
Sukces Leny Tkacz
28.05.2025
Kolejne wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów!
25.05.2025„Wolność jest największą wartością życia człowieka. Bez wolności człowiek jest jak ptak bez skrzydeł, nie może się rozwijać ani realizować swoich marzeń” Jan Paweł II
Mamy przyjemność poinformować Państwa o kolejnych wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów. 23 maja w Szkole Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach podczas uroczystej Gali podsumowującej wyniki V Powiatowego Konkursu Historyczno – Literackiego pt. „Na Skrzydłach Wolności” – organizowanego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn - Pana Tomasza Kucharskiego oraz Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Częstochowskiego – Pani Moniki Kosielak, dwaj utalentowani nasi uczniowie – Jakub Marczyński i Filip Dondela otrzymali dyplomy Laureatów. Tematem konkursu była rocznica koronacji Bolesława Chrobrego, a także Mieszka II Lamberta. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem Pani Agnieszki Górniewicz. Starania uczniów zostały wysoko ocenione przez jury z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Jakub Marczyński zdobył I miejsce, w kategorii, kl. IV - VI: praca literacka – kartka z pamiętnika zawierająca opis koronacji Bolesława Chrobrego w archikatedrze gnieźnieńskiej; natomiast drugi uczestnik konkursu Filip Dondela w tej samej kategorii zajął III miejsce, a to jeszcze nie wszystko, w kategorii, kl. IV - VI: prezentacja multimedialna - „Milenium koronacji dwóch pierwszych królów w Gnieźnie”, Jakub Marczyński przygotował pracę, która została nagrodzona III miejscem. Cieszymy się, że nasi uczniowie interesują się historią Ojczyzny i pięknie opowiadają o Jej dziejach. Naszym Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy rozwijania skrzydeł w kolejnych konkursach!!!
Dyżury letnie przedszkoli
25.05.2025
Sukces przedszkolaków w Gminnym Konkursie Piosenki Ludowej
21.05.2025
Sukces ucznia klasy 3.
21.05.2025
Kredkowy konkurs
16.05.2025Mimo włożonego serca, mnóstwa pracy i zaangażowania drugoklasistów, nie udało zdobyć się im nagrody w „Kredkowym konkursie” organizowanym przez Wydawnictwo Kropka.
To dzięki ich pomysłowości i wytrwałości powstała tak wyjątkowa praca.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Dla nas jesteście ZWYCIĘZCAM
I!
1000- lecie koronacji Bolesława Chrobrego
13.05.2025„Bolesław równie mężny, jak wspaniały,
Zbiera rycerstwo i w szyki sprawuje,
Już się nad wojskiem wznosząc Orzeł Biały
Drogę wskazuje.”
Julian Ursyn Niemcewicz
18 kwietnia tego roku minęło tysiąc lat od chwili, gdy Bolesław Chrobry został uroczyście koronowany. Pierwszy król Polski podejmując ekspansję we wszystkich kierunkach, zdołał przekształcić państwo swego ojca – Mieszka I w państwo polskie. Dzięki swej przenikliwości odwadze i zrozumieniu, że prawdziwa siła królestwa nie opiera się tylko na mieczu, ale także na silnej wierze około tysięcznego roku państwo Bolesława zaczęto określać nazwą Polonia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii zaangażowali się w realizację projektu „1000 – lecie Królestwa Polskiego”, który organizowany był przez Muzeum Historii Polski, Towarzystwo Historyczne, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem projektu było uczczenie jubileuszu koronacji Bolesława Chrobrego. Z tej okazji społeczność naszej szkoły podjęła się różnych przedsięwzięć. Najmłodsi uczniowie kolorowali portrety pierwszych królów Polski, starsi wysłuchali interesujących opowieści o nieulęknionym Bolesławie –„Książę i cesarz”, „Niech każdy służy według powołania”. Uczniowie z klas: czwartej, piątej i szóstej przygotowali inscenizację opowiadającą o panowaniu Bolesława i zjeździe gnieźnieńskim. Wykazując się kreatywnością, wykonali rekwizyty wykorzystane w przedstawieniu – złote misy ofiarowywane gościom uczty podczas zjazdu przez samego Bolesława Chrobrego. Uczniowie i Rodzice zadbali o wiktuały na ucztę z czasów średniowiecza. Na pięknie udekorowanym stole znalazły się cenne tace, a na nich owoce, warzywa, smakołyki, ciasta. Młodzi aktorzy wystąpili w strojach z epoki, swoją grą wspaniale przybliżyli publiczności wydarzenia z czasów panowania pierwszego króla. Uczniowie klas starszych wykonali piękne lapbooki, prezentacje multimedialne o pierwszych królach, zredagowali podziękowania i życzenia dla Bolesława Chrobrego, a piątoklasiści napisali twórcze wypracowania o koronacji naszego władcy. Nasi uczniowie włączając się w projekt, poznawali w nietypowy sposób piękne dzieje ojczyzny, doskonalili swoje umiejętności językowe, aktorskie, współpracy w grupie, uczyli się patriotyzmu.
2
Dzień Ziemi w naszej szkole
10.05.2025W naszej szkole odbył się konkurs międzyklasowy zorganizowany z okazji Dnia Ziemi. Klasy 4- 8 rywalizowały w pięciu konkurencjach. Uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną i wyobraźnią oraz pokazali, że potrafią pracować drużynowo na wspólny sukces. Zmagania wygrała klasa 6., która może cieszyć „dniem bez odpowiedzi ustnych i kartkówek”! Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tej ekologicznej zabawy.
20
Bezpieczeństwo w czasie wakacji
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
🎓🎓🎓Uroczystość pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły 🎓🎓🎓
9
Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym 😊
26 czerwca 2025 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnanie sześciolatków. Cztery lata wspólnych zabaw, zajęć i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych i radosnych wakacji.
Podsumowanie roku szkolnego 2024/ 2025 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie
14
🚴🚴♀️🚴♂️Kolejna edycja szkolnego rajdu rowerowego za nami 🚴♂️🚴♀️🚴
6
Zakończenie projektu edukacyjnego w klasie 3.
Klasa 3 zakończyła projekt edukacyjny na rok 2024/2025. W ramach projektu „Mali ekonomiści – po co wymyślono pieniądze?” Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zagadnienia związane z ekonomią i obrotem pieniądza,dowiedzieli się, dlaczego pieniądze zostały wynalezione i jaką rolę pełnią w codziennym życiu.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/ 2025
Udział uczniów SP im. Marii Konopnickiej w Koninie w turnieju piłki nożnej zorganizowanym przez ZSP im. Janusza Korczaka w Kościelcu.
Sukces naszej uczennicy!
W świecie baśni… „Kwiaty na to są, ażeby więdły, ale serca są, aby kochały.” Leopold Staff
18 czerwca uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego z klas I – III oraz IV – V zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom piękną inscenizację na motywach ponadczasowej baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”, która cieszy się popularnością czytelników już od 1845 roku. Ta niezwykła opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu, wzbudza zachwyt i wzrusza nie tylko dzieci. W przedstawieniu w wykonaniu naszych uczniów na szkolnej scenie pojawili się: zła i podstępna, ale też piękna Królowa Śniegu, Kaj któremu do serca wpadł kawałek lustra złego czarnoksiężnika, zmieniając je w kawałek lodu, odważna i niepoddająca się przeciwnościom losu – Gerda, uparcie poszukująca Kaja, Dobra Babcia – kochająca i troszcząca się o dzieci, Przyjazna Wróżka z kwiatami zapomnienia, Piękna Róża pocieszająca Gerdę, Zatroskany Ptaszek – prowadzący dziewczynkę do pałacu Wrażliwej Księżniczki i Szlachetnego Księ
W oczekiwaniu na wakacje...
,,Już za parę dni, za dni parę...” uczniowie powitają lato i wakacje, na które czekają z ogromną niecierpliwością.
Wychowankowie oddziału przedszkolnego i Szkoły Podstawowej w Koninie podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców we współpracy z Dyrektorem szkoły, w dniu 14 czerwca na placu OSP, swoim programem artystycznym, pełnym radości, muzyki, piosenek i tańca, wyrazili tęsknotę za letnim odpoczynkiem. Ale nie tylko. Pokazali również, w jak wspaniałej szkole poszerzają wiedzę, rozwijają pasje, znajdują przyjaciół i mają ciekawe życie. Jak zaśpiewali w rapowej piosence:
Wyróżnienie dla Dawida Sojdy w konkursie KANGUR MATEMATYCZNY
Realizacja projektu w klasie 7 „Ja w przyszłości. Jak planować swoją karierę?”
Występ Amelki Kaweckiej podczas Jura Rok Festiwal
15 czerwca 2025 r. Amelia Kawecka z oddziału przedszkolnego zaprezentowała swoje umiejętności muzyczne podczas Jura Rok Festiwal, pięknie promując oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Koninie.
Zaczynamy odliczanie!
Mali mistrzowie sportu!
Miło nam poinformować, że dzieci z oddziału przedszkolnego- Blanka Olczyk, Tatiana Smaga, Filip Żurawski, Jakub Żurawski zdobyły II miejsce w Gminnym Konkursie Sportowym „Sport Moją Pasją” pod patronatem Wójta Gminy Rędziny Adama Jarugi.
Serdecznie gratulujemy naszym małym mistrzom!
Spotkanie pierwszoklasistów z Panem Poetą 📚🤩📚
Uczniowie klasy 1 wybrali się do GOKu w Rędzinach na spotkanie z autorem rymowanych bajek z morałem -Panem Poetą. Dzieci w towarzystwie pacynek,rekwizytów oraz książek bardzo radośnie spędzili czas.
4
,,Jak dobrze dzieckiem być...”- Dzień Dziecka w kl. IV- VIII
W dniu 4 czerwca uczniowie kl. IV- VIII wraz z wychowawcami w ramach obchodów Dnia Dziecka wyruszyli do Kamieniołomu Lipówka, aby zregenerować siły nadwątlone ciężką pracą w ciągu roku szkolnego. Zachwyceni, iż nie muszą siedzieć w szkolnych ławkach, z niespotykaną energią udali się na spotkanie z przyrodą, dobrą zabawą i odpoczynkiem. Na miejscu grali w piłkę i inne gry, biegali, a kiedy zmęczeni usiedli na kocach, prowadzili międzyklasowe integrujące rozmowy. Ruch na świeżym powietrzu pobudził ich apetyt, więc zajęli się pieczeniem na ognisku kiełbasek zakupionych przez Radę Rodziców, a potem pianek, które uznali za rarytas. Z przyjemnoscią zjedli też pyszną pizzę ufundowaną przez CEMEX.
Kolejne wspaniałe osiągnięcia naszych uczniów!
7