2 kwietnia obchodziliśmy urodziny Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji uczniowie klasy drugiej przygotowali lekcję czytelniczą. Lekcja ta była poprzedzona zajęciami w bibliotece szkolnej, podczas których Pani bibliotekarka opowiedziała o życiu i twórczości Andersena. Następnie uczniowie oglądali księgozbiór poświęcony baśniom. Potem prezentowali swoje książki z bajkami i baśniami. Na zakończenie zajęć wcielili się w rolę baśniowych bohaterów i odgrywali krótkie scenki z ich udziałem. Lekcja okazała się bardzo interesująca dla uczniów klasy drugiej, którzy aktywnie w niej uczestniczyli i chętnie słuchali opowieści swoich koleżanek oraz kolegów, a także z zaciekawieniem oglądali prezentacji różnorodnych baśniowych postaci.
Aktualności
Lekcja czytelnicza w klasie 2.
25.06.2024
XXV Gminny Konkurs Recytatorski
25.06.202427 marca odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach przesłuchania do XXXV Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą, „Wrażliwość na słowa”. Uczniowie naszej szkoły przedstawili ciekawe interpretacje wybranych utworów poetyckich i fragmentów prozy. Julia Zielonka z kl.VI, podopieczna p. Alicji Piwowarczyk zajęła II miejsce i będzie reprezentować gminę Rędziny 17 kwietnia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu umiejętności recytatorskich i życzymy sukcesów w wielu kolejnych turniejach.
W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka...w klasie 1.
25.06.2024Uczniowie klasy 1. wzięli udział w emocjonującej grze, celem której było wytworzenie nastroju radości i oczekiwania na Święta Wielkanocne. Ostatni dzień przed przerwą wiosenną, pierwszoklasiści spędzili na poszukiwaniu zajączka, który jest jednym z ważniejszych symboli nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Przekroczywszy próg klasy, najmłodsi uczniowie dostrzegli na biurku list, w którym zajączek zaprosił ich udziału w fascynującej zabawie. Nim dotarli do ukrytego wielkanocnego szaraka, który przygotował dla nich wspaniałe prezenty, musieli wykonać poszczególne polecenia oraz znaleźć wszystkie czekoladowe jajeczka. Po wzorowo wykonanych zadaniach, czekał na dzieci malutki zajączek ze skrzyneczką pełną upominków. Zespołowe harce wywołały wśród małych poszukiwaczy mnóstwo pozytywnych emocji!
Ten wspaniały dzień zakończył się spotkaniem z klasami 2. i 3., wspólnym konsumowaniem pizzy oraz grami stolikowymi oraz beztroską zabawą na świeżym powietrzu.
Sylwia Banaś
Sukcesy uczniów w Gminnym Konkursie Plastycznym - Kartka Wielkanocna 2024
25.06.202421 marca w czwartek o godzinie 13:00 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w Gminnym Konkursie Plastycznym - Kartka Wielkanocna 2024.
Spośród ponad 160 nadesłanych prac jury wyłoniło laureatów, nie zabrakło w nich uczniów naszej szkoły i tak oto przyznano nam, aż 18 nagród i wyróżnień!!!
Kategoria przedszkole:
III miejsce - Tatiana Smaga
Kategoria klasy 1-3:
II miejsce - Lena Tkacz klasa 2
II miejsce - Antoni Borowski klasa 2
II miejsce - Maria Wojciechowska klasa 1
Wyróżnienie:
Mateusz Kępski klasa 2
Ksawery Mucha klasa 2
Anna Czajkowska klasa 2
Hubert Banasik klasa 2
Kategoria klasa 4-6:
I miejsce - Hubert Sobkowiak klasa 2
II miejsce - Ernest Waszczyk klasa 4
III miejsce - Zuzanna Biel klasa 5
III miejsce - Wera Mechelewska klasa 6
III miejsce - Julia Zielonka klasa 6
III miejsce - Jan Kryński klasa 5
III miejsce - Antoni Kaczmarowicz klasa 5
Kategoria klasa 7-8:
II miejsce - Martyna Ziętal klasa 7
III miejsce - Julia Urbaniec klasa 7
Wyróżnienie -Anna Drogosz klasa 7
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Światowy Dzień Zespołu Downa w naszej szkole
25.06.202421 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa. Data 21 marca nie jest przypadkowa- odnosi się ona do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z tą wadą.Ten trzeci chromosom ma kształt skarpetki. Zakładanie kolorowych skarpetek nie do pary jest oznaką solidaryzowania się osobami z Zespołem, wyrazem szacunku i zrozumienia. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody ,,Dnia Kolorowej Skarpetki", okazując w ten sposób akceptację odmienności, empatię, tolerancję i podziw.
Sukces uczniów w konkursie fotograficznym!
25.06.2024Zainteresowanie różnorodnością, bogactwem i pięknem przyrody, rozwijanie osobistych zainteresowań, wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych…
Takie cele przyświecały VII edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Przyroda wokół mnie - zimowe zjawiska przyrodnicze na fotografii”.
Uczniowie nasze szkoły chętnie podjęli wyzwanie, efekt okazał się zaskakująco dobry - piękne zdjęcie i wspaniałe wyniki:
I miejsce - Bartłomiej Juchnik klasa VI
I miejsce - Jakub Marczyński klasa IV
II miejsce - Jan Kryński klasa V
II miejsce - Zuzanna Biel klasa V
III miejsce - Julia Urbaniec klasa Klasa V
Serdecznie gratulujemy!!!
Warsztaty pszczelarskie w naszej szkole
25.06.202411 marca w naszej szkole odbywały się warsztaty z pszczelarzem dla klas 5 i 6 w ramach projektu „Pszczoła w mieście”. Uczniowie poznali jak żyją pszczoły w swojej społeczności, jakie mają znaczenie dla człowieka i przyrody. Dowiedzieli się również, odpowiadając na zapytanie „Dlaczego pszczół jest coraz mniej? Podczas tej ciekawej lekcji biologii zdobyli umiejętności z dziedziny bartnictwa, potrafią odróżnić miód naturalny od sztucznego i docenić prace w pasiakach.. @CzęstochowskiZwiązekPszczelarski
Otolia Szczepanik laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego
25.06.2024Otolia Szczepanik, uczennica kl.VII Szkoły Podstawowej w Koninie została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2023/2024.
Gratulujemy sukcesu i doceniamy wysiłek oraz zaangażowanie włożone w przygotowanie do każdego z trzech etapów Konkursu. Każdy z nich był sprawdzianem wiedzy i umiejętności wykraczających poza podstawę programową z języka polskiego dla kl.VIII. Wymagał dobrej znajomości treści podanych pozycji książkowych, umiejętności wnioskowania, logicznego formułowania myśli, umiejętności literackich, interpretacyjnych.
Nad przygotowaniami uczennicy do konkursu czuwała pani Alicja Piwowarczyk.
Dla Toli udział w konkursie był również okazją do szybszego przyswojenia treści polonistycznych z kl.VIII oraz poznania nowych utworów literackich. Czytanie powieści: „Język Trolli”, „Ruiny Gorlanu Zwiadowcy”, „Błękitny zamek”, „ChuligAnia” dostarczyło uczennicy wielu emocji: wzruszenia, zadumy, refleksji nad tym, jak ważne są w życiu rodzina i pomaganie innym oraz jak kruche jest życie.
Tolu, życzymy Ci kolejnych osiągnięć i nieustajacej przygody z literaturą oraz językiem polskim.
,,Sukces to ciężka praca, wytrwałość i nauka,
analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz."- Pele
Sukces w X Powiatowym Konkursie Literackim ,,Świat wykreowany"
25.06.2024Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów konkursu zorganizowanego pod patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz Dziekana Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu J. Długosza w Częstochowie. Zadaniem uczestników było napisanie humorystycznego opowiadania, którego jednym z bohaterów miał być święty Mikołaj. Jury doceniło pisarskie umiejętności naszych uczniów, ich poczucie humoru i bogatą wyobraźnię, przyznając wysokie miejsca za niezwykle ciekawe prace o intrygujących tytułach: ,,Święty Mikołaj, kot i... czwarta łapa", ,,Srn czy nie sen?", ,,Klasowa wigilia z wieloma niespodziankami".
Oskar Kolmas z kl.V zajął I miejsce w kategorii kl. IV-VI, Oliwia Czajkowska z kl.V zajęła II miejsce w tej samej kategorii wiekowej, Szymon Suleja z kl.VII zajął III miejsce w kategorii kl.VII-VIII.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom, życzymy dalszych sukcesów oraz nieustannego rozwijania literackich umiejętności, a także umiejętności wywoływania uśmiechu u siebie i innych.
,,Humor i wyobraźnia czynią życie pięknym."
Zakończenie projektu edukacyjnego w klasie 1.
25.06.2024Uczniowie klasy 1. zakończyli realizację kolejnego modułu projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Podczas zajęć pierwszoklasiści poszukiwali matematyki zarówno w zabawie klockami, jak również w ich wyglądzie. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym, iż znajomość zagadnień matematycznych, takich jak symetria, rytmy czy bryły jest niezwykle pomocna w zabawie. Służy także w realizacji projektów związanych z budownictwem oraz pokazuje obecność tej nauki w życiu dzieci.
Lekcja była kolejną, wspaniałą okazją do budowania pozytywnej atmosfery w zespole klasowym.
Sylwia Banaś
Projekt edukacyjny. Zabawy z językiem w klasie 1.
25.06.2024Uczniowie klasy 1. zakończyli realizację projektu edukacyjnego „Wspólnie mocniejsi- uczymy się przez integrację”. Zaproponowane zabawy sprawiły dzieciom mnóstwo radości i przede wszystkim pomogły skutecznie zrealizować finalny moduł projektu- Kreatywne zabawy z językiem.
Sukcesy uczniów w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym "Świąteczny Stroik- Świąteczna Choinka"
25.06.2024Jest nam bardzo miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces w IV Powiatowym Konkursie Plastycznym „Świąteczny Stroik - Świąteczna Choinka”
Piękne i oryginalne prace zostały wysoko ocenione przez jury:
I miejsce - Anna Drogosz klasa VII
I miejsce - Martyna Ziętal klasa VII
II miejsce - Filip Dondela klasa IV
II miejsce - Miłosz Banasik klasa IV
Wyróżnienie - Filip Sojda klasa IV
Serdecznie gratulujemy!!!
Sukces Zuzi Biel w Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym ,,Projektuję okładkę książki. Wybitni Polacy"
25.06.202423 stycznia 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Literacko- Plastycznego ,,Projektuję okładkę książki. Wybitni Polacy”, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie. Miło nam poinformować, iż Zuzia Biel, uczennica kl.V zajęła w tym konkursie I miejsce. Zaprojektowała ona okładkę książki promującą postać oraz dokonania Marii Skłodowskiej- Curie. Gratulujemy Zuzi i życzymy kolejnych sukcesów.
Zuziu, rozwijaj wciąż swoją wyobraźnię i umiejętności artystycznej wypowiedzi.
Rekrutacja do Szkoły Podstawowej
19.02.2024Od 19 lutego 2024 roku rozpoczynamy rekrutacje do klasy I. serdecznie zapraszamy, dokumenty do rekrutacji dostępne na stronie internetowej i w sekretariacie szkoły.
Szkolne jasełka 2023
20.12.2023Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, pełen radości i nadziei. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów, jednym z nich są jasełka.
W tym roku, 14 grudnia 2023 uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali jasełka pt. „Maleńka przyszła miłość”. W pięknie udekorowanej sali OSP w Koninie zebrali się: dyrektor pan Adam Jaruga, wójt pan Paweł Militowski, sołtys pani Mirosława Michalak, proboszcz ks. Bogdan Łukuć, radna pani Anna Sadziak, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Wyjątkowa scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści z klas: czwartej, piątej, szóstej i trzeciej. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na nocleg, który znaleźli w stajence. Jednak to dla nich i małego Jezusa przybyli prostoduszni pasterze, tak dostojni goście, jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia składająca się ze scenek z pasterzami, Herodem, diabłami, mędrcami, aniołami, przeplatana była kolędami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców spowodowało, że przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji oraz zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa utworu „Mario, czy już wiesz?”, który wspaniale wykonały uczennice klasy szóstej i piątej. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Po zakończonym spektaklu wójt, radna, sołtys oraz pan dyrektor pogratulowali uczniom ich zdolności aktorskich i złożyli zebranym świąteczne życzenia. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz także wzmacniają serdeczne relacje między nimi.
Tegoroczne jasełka z pewnością zostaną zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.
Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Górniewicz, p. Aleksandry Gancarek, p. Agaty Badowskiej, p. Agnieszki Musiał, p. Dominika Glicy. Piękną scenografię wykonały p. Aneta Biernacka-Francik, p. Izabela Włoszczyńska.
Rozstrzygniecie konkursu literackiego.
27.10.2023„List do Taty”
„Tato, piszę do Ciebie, żeby powiedzieć, jak cudownie, że jesteś w moim życiu….”
Miło nam poinformować, iż Jan Kryński, uczeń kl. V Szkoły Podstawowej
im. M. Konopnickiej w Koninie, otrzymał wyróżnienie w etapie okręgowym VII edycji Konkursu „List do Taty”. Rozstrzygnięcie literackich zmagań, ogłoszonych w ubiegłym roku szkolnym przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, nastąpiło w październiku 2023 r. Uroczystego wręczenia nagrody dokonał Senator Rzeczpospolitej Polskiej dr Ryszard Majer, który zaszczycił swoją obecnością naszą szkołę w dniu 25 października.
Janek, podopieczny p. Alicji Piwowarczyk, w swoim liście zawarł wiele dojrzałych spostrzeżeń oraz przemyśleń i tym samym zwrócił uwagę na rolę ojca w rodzinie i jego udział w wychowaniu dzieci, postrzeganiu świata, rozbudzaniu ciekawości i zainteresowań.
Gratulujemy Jankowi wyróżnienia i doceniamy jego wrażliwość oraz umiejętność pokazania różnych odcieni miłości do taty.
tekst: mgr Alicja Piwowarczyk
Serdecznie zapraszamy na kolejna edycję Biegu Pamięci organizowanego przez naszą szkołę
02.10.2023
Rozstrzygnięcie Konkursu Regionalnego -Biżuteria inspirowana Powstaniem Styczniowym
02.10.2023I miejsce Ines Szrajber, wyróżnienie Oskara Kolmasa i Pawła Stysińskiego
Nagrodzeni w konkursie
„Biżuteria patriotyczna – biżuteria inspirowana Powstaniem Styczniowym”
I mijsce - Ines Szrajber
Konkurs realizowany w ramach projektu Śladami Powstania Styczniowego w Regionie Częstochowskim przez Delegaturę Kuratorium Oświaty w Częstochowie oraz Stowarzyszenie „Solidarność i Niezawisłość”.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 52 im. Małego Powstańca w Częstochowie.
Do konkursu przystąpiło 19 szkół podstawowych oraz 1 szkoła średnia z województwa śląskiego. Nadesłano 275 prace. Uczestnicy brali udział w konkursie w trzech kategoriach, uczniów klas 1 – 3, klas 4 – 5, klas 6 – 7, szkół średnich.
13 września 2023 roku, jury w składzie:
- Bożena Golachowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 w Częstochowie
- Ewa Powroźnik – prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy – Gracz
- Maria Cieślak – Gurgul – artysta plastyk w specjalności biżuteria
- Aneta Anzorge – historyk
- Lidia Jeziorowska – historyk
Przyznało nagrody, min dla naszych uczniów: I miejsce otrzymała Ines Szrajber, a wyróżnienie otrzymał Oskar Kolmas i Paweł Stysiński, uczniowie wykonali pracę pod opieką Pani Anety Biernackiej - Francik - Gratulację!!!!!!
Gratulacje dla Pani Sylwii Banaś!!!
15.09.2023Mamy zaszczyt poinformować, iż nauczycielka naszej szkoły, Pani Sylwia Banaś została laureatką wojewódzkiego konkursu #LekcjaKleszczoochrony na scenariusz i przeprowadzenie lekcji edukacyjnej w ramach realizacji kampanii edukacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób odkleszczowych ph. „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy" zorganizowanej w ubiegłym roku szkolnym przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach.
Kredkowy konkurs
16.05.2025Mimo włożonego serca, mnóstwa pracy i zaangażowania drugoklasistów, nie udało zdobyć się im nagrody w „Kredkowym konkursie” organizowanym przez Wydawnictwo Kropka.
To dzięki ich pomysłowości i wytrwałości powstała tak wyjątkowa praca.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Dla nas jesteście ZWYCIĘZCAM
I!
1000- lecie koronacji Bolesława Chrobrego
13.05.2025„Bolesław równie mężny, jak wspaniały,
Zbiera rycerstwo i w szyki sprawuje,
Już się nad wojskiem wznosząc Orzeł Biały
Drogę wskazuje.”
Julian Ursyn Niemcewicz
18 kwietnia tego roku minęło tysiąc lat od chwili, gdy Bolesław Chrobry został uroczyście koronowany. Pierwszy król Polski podejmując ekspansję we wszystkich kierunkach, zdołał przekształcić państwo swego ojca – Mieszka I w państwo polskie. Dzięki swej przenikliwości odwadze i zrozumieniu, że prawdziwa siła królestwa nie opiera się tylko na mieczu, ale także na silnej wierze około tysięcznego roku państwo Bolesława zaczęto określać nazwą Polonia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii zaangażowali się w realizację projektu „1000 – lecie Królestwa Polskiego”, który organizowany był przez Muzeum Historii Polski, Towarzystwo Historyczne, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem projektu było uczczenie jubileuszu koronacji Bolesława Chrobrego. Z tej okazji społeczność naszej szkoły podjęła się różnych przedsięwzięć. Najmłodsi uczniowie kolorowali portrety pierwszych królów Polski, starsi wysłuchali interesujących opowieści o nieulęknionym Bolesławie –„Książę i cesarz”, „Niech każdy służy według powołania”. Uczniowie z klas: czwartej, piątej i szóstej przygotowali inscenizację opowiadającą o panowaniu Bolesława i zjeździe gnieźnieńskim. Wykazując się kreatywnością, wykonali rekwizyty wykorzystane w przedstawieniu – złote misy ofiarowywane gościom uczty podczas zjazdu przez samego Bolesława Chrobrego. Uczniowie i Rodzice zadbali o wiktuały na ucztę z czasów średniowiecza. Na pięknie udekorowanym stole znalazły się cenne tace, a na nich owoce, warzywa, smakołyki, ciasta. Młodzi aktorzy wystąpili w strojach z epoki, swoją grą wspaniale przybliżyli publiczności wydarzenia z czasów panowania pierwszego króla. Uczniowie klas starszych wykonali piękne lapbooki, prezentacje multimedialne o pierwszych królach, zredagowali podziękowania i życzenia dla Bolesława Chrobrego, a piątoklasiści napisali twórcze wypracowania o koronacji naszego władcy. Nasi uczniowie włączając się w projekt, poznawali w nietypowy sposób piękne dzieje ojczyzny, doskonalili swoje umiejętności językowe, aktorskie, współpracy w grupie, uczyli się patriotyzmu.
2
Dzień Ziemi w naszej szkole
10.05.2025W naszej szkole odbył się konkurs międzyklasowy zorganizowany z okazji Dnia Ziemi. Klasy 4- 8 rywalizowały w pięciu konkurencjach. Uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną i wyobraźnią oraz pokazali, że potrafią pracować drużynowo na wspólny sukces. Zmagania wygrała klasa 6., która może cieszyć „dniem bez odpowiedzi ustnych i kartkówek”! Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tej ekologicznej zabawy.
20
Sukces Dawida Lasaka w II Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym na komiks pt. „Tajemnica biblioteki”
09.05.2025Sukces jest miarą talentu, ale i pracowitości. Udowodnił to Dawid Lasak, uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej
w Koninie, który znalazł się w gronie laureatów II edycji Powiatowego Konkursu Litetacko-Plastycznego pt. „Tajemnica biblioteki”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie.
Przyznając III miejsce podopiecznemu p. Alicji Piwowarczyk, komisja konkursowa doceniła w przygotowanej pracy oryginalne ujęcie tematu, umiejętność tworzenia komiksu oraz jego plastyczną wartość.
Gratulujemy Dawidowi, który swoim komiksem pokazał, że warto korzystać z bibliotecznego księgozbioru, czytać książki i odkrywać fascynujący świat bohaterów literackich. Przecież w każdej bibliotece kryją się tajemnice, które warto zgłębiać!
Dawidzie, nieustannie rozwijaj swoją twórczą wyobraźnię i umiejętności literackie. Życzymy Ci następnych sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach.
Udział uczniów naszej szkoły w Powiatowej Lidze Rowerowej 2025
07.05.20251
Sukces uczennicy klasy trzeciej w konkursie literacko- plastycznym!
07.05.2025
Realizacja projektu edukacyjnego CENNE ŻYCIE
07.05.2025Pierwsza pomoc to czynności pomagające w razie nagłego wypadku, urazu lub ataku choroby. Podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki zdarzenia.
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Cenne Życie” klasa VIII przygotowała film instruktażowy prezentujący w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy w przypadku: omdlenia, oparzenia, urazu głowy, złamania, rany ciętej.
3 Maja. Święto Konstytucji.
04.05.2025„Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej pięknej krainie, uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie.” 29 kwietnia 2025 roku społeczność naszej szkoły obchodziła 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uczniowie z klas: szóstej, siódmej, czwartej i pierwszej zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny przybliżający istotę tego Święta Narodowego. Uroczystość była wspaniałą okazją do poznania wydarzeń rozgrywających się w XVIII wieku w Polsce, okolicznościach uchwalenia Konstytucji, a przede wszystkim uświadomienia sobie znaczenia pojęć: Wolność, Naród, Ojczyzna. Święto Konstytucji 3 Maja ustanowiono po odzyskaniu niepodległości w 1919 roku, a po przerwie w czasach PRL, przywrócono je dopiero w 1990 roku. Konstytucja gwarantowała podstawy prawne do przekształcenia Rzeczypospolitej w państwo silne i nowoczesne. Ta bardzo ważna ustawa wprowadzała trójpodział władzy, monarchię dziedziczną, opiekę prawną nad chłopami i mieszczaństwem oraz znosiła liberum veto. Najważniejsze było jednak to, że Konstytucja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie ojczyzny - osłabionej po I rozbiorze i symbolem wielkiej siły narodu, który okazał się zdolny do odrodzenia. Mieszkańcy Warszawy z radością przyjęli nowy dokument, wiwatowali od rana na Placu Zamkowym na cześć jego twórców – Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja. Na szkolnej scenie zobaczyliśmy posłów, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który wypowiadał słowa: „Przysięgam Bogu i żałować tego nie będę! Proszę waszmość panów, kto kocha ojczyznę, niech idzie za mną do kościoła, aby wykonać tam przysięgę!” Konstytucja, niestety obowiązywała tylko 14 miesięcy. Wkrótce doszło do wojny z Rosją i kolejnego rozbioru Polski. Jeszcze przez wiele lat Polacy musieli walczyć o swoją wolność i prawa. Młodzi aktorzy wspaniale zagrali swoje role, recytowali wiersze, śpiewali piosenki patriotyczne. Prezentacja uczniów była żywą lekcją historii, która skłoniła nas do refleksji o trudnej przeszłości Polski. Uroczysta akademia została przygotowana przez p. A. Górniewicz i p. A. Gancarek. Dziękujemy uczniom za Ich zaangażowanie i piękną postawę.
11
Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji społeczno- edukacyjnej ŻONKILE
27.04.2025W kwietniu obchodzimy 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia 1943 roku bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego podjęli decyzję o walce z oprawcą. Powstanie było aktem największego heroizmu żydowskich bohaterów. Wspominając to wydarzenie, oddajemy hołd bojownikom i uczymy się, że w jedności jest siła. Powstańcy nie mieli złudzeń, wiedzieli, że nieprzyjaciel jest silniejszy, ale była w nich odwaga, by stawić zbrojny opór i pokazać światu, że naród żydowski nie odejdzie w milczeniu. Akcja Żonkile przywraca pamięć o żydowskich bohaterach. Nasza szkoła po raz drugi włącza się w tę ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną. Tegoroczna akcja zwraca uwagę na różne przejawy odwagi. Wokół tego tematu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało nowe materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przedszkolaki oraz najmłodsi nasi uczniowie z klas I – III obejrzeli film ”Pamięć drobinek”, którego bohaterowie – małe stworzonka chciały, aby ich dzieje były zapamiętane. Uczniowie wypełniali karty z ilustracjami drobinek – Maślaka, Borówki, Babki, ucząc się różnych sposobów zachowania Pamięci, malowały nowy dom dla Drobinek, wykonywały wspólnie papierowe żonkile – znak pamięci o powstaniu. Uczniowie dowiedzieli się, że w czasie walk w getcie warszawskim walczył człowiek - Marek Edelman, który później, po wojnie, starał się zachować pamięć o tych trudnych dniach. Przychodził pod pomnik Bohaterów Getta Warszawskiego i składał bukiet kwiatów – żółtych żonkili. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Uczniowie klas IV – VI obejrzeli film „Będę pisać”, którego akcja rozgrywa się w przedwojennej Warszawie, przedstawia codzienne życie bohaterów, utworzenie getta i wybuch powstania. Film opowiada o żydowskich nastolatkach, których historia łączy się z losami współczesnej dziewczyny z Muranowa. Uczniowie rozwiązując karty zadań i uzupełniając komiksy dotyczące przesłania filmu, zrozumieli, że nawet w najbardziej trudnych czasach, ludzie mogą doświadczyć czegoś, co ich wzmacnia – dobrych słów, serdecznych gestów, które stają się ważne i podtrzymują na duchu. Natomiast najstarsi uczniowie przygotowali wystawę plakatową „Dodajemy odwagi” poświęconą biografiom przywódców i uczestników powstania - Marka Edelmana, Mary Berg, Emanuela Ringelbluma, Izraela Milejkowskiego, Marysi Ajzensztadt, Nachuma Grzywacza. Ich życiorysy pomogły uczniom lepiej zrozumieć kontekst i znaczenie powstania w getcie warszawskim. Młodzież obejrzała również film „Zdążyć przed Panem Bogiem”, który jest przykładem klasyki polskiego reportażu, szczegółowo poznała losy młodego Marka Edelmana – Polaka żydowskiego pochodzenia, który już od najwcześniejszych lat angażował się w działalność polityczną i społeczną. Był ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej. Filmowe dialogi między Hanną Krall (polską pisarką, dziennikarką) i Markiem Edelmanem stanowią jedną z najbardziej przejmujących opowieści o powstaniu w getcie. Uczniowie prezentując także wspólnie wykonane prace o Januszu Korczaku ( Henryku Goldszmicie), Stanisławie Leszczyńskiej, Irenie Sendlerowej, Rodzinie Ulmów – osobach, które w czasach najstraszliwszej wojny ratowały życie ludzkie, nie zważając na okrutne konsekwencje; uświadamiali sobie, że strach odbiera siły do działania i nigdy nie należy ulegać złu. Losy wszystkich poznanych przez uczniów bohaterów, mogą być inspiracją do rozważań, czym dziś jest odwaga i jak żyć odważnie, aby osiągnąć szczęście i uczynić świat lepszym.
3
Sukces uczniów klasy 2.
24.04.2025
Wielkanocne życzenia
17.04.2025
📖 Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 📖
17.04.202516 kwietnia przedszkolaki oraz klasa 3. wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich poznali regulamin biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka powiedziała o swojej pracy, o pozycjach które najczęściej wypożyczają dzieci, ale przede wszystkim rozdała dzieciom dokument uprawniający do założenia karty bibliotecznej. Uczniowie z zainteresowaniem przechadzali się korytarzem dużych półek z książkami. Na koniec obejrzeli również wszystkie nowo wyremontowane sale GOK- u w Rędzinach i potwierdzili chęć uczęszczania na zajęcia dodatkowe organizowane przez ośrodek kultury. Dziękujemy za miłe spotkanie.
4
🐣🐣🐣Wielkanoc tuż, tuż... zbliża się wielkimi krokami 🐣🐣🐣
16.04.2025W świątecznym nastroju, zgodnie z tradycją, uczniowie klas 4- 8 dekorowali pisanki. Prawdziwym wyzwaniem było szukanie czekoladowych jajek, ukrytych na placu szkolnym.
Uczniowie klasy 1 i 2, pod opieką swoich wychowawców, p. Kamili Tomczyk oraz p. Sylwii Banaś, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, podczas których wykonali stroiki z wykorzystaniem uprzednio ozdobionych pisanek. Dodatkowo wzięli udział w grze „Wielkanocne zamieszanie”- musieli zmierzyć się z wielkanocnymi rebusami, szaradami i zadaniami, aby dowiedzieć się, co podaruje im zajączek. Wychowawczyni klasy 3., p. Ewelina Wypych przypomniała swoim wychowankom o polskich tradycjach i zwyczajach wiązanych z Wielkanocą, po czym zaprosiła uczniów do podzielenia się jajeczkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.
Nagrodzeni w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka wielkanocna”
16.04.202515 kwietnia 2025 r. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną 2025. Laureatom nagrody wręczyli Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach- Pani Jolanta Brzozowska- Ciura. Wśród nagrodzonych znalazło sią aż 11 uczniów naszej szkoły i tak oto:
Kategoria klasy I-III:
I miejsce - Hubert Banasik z klasy III
I miejsce - Lena Tkacz z klasy III
I miejsce - Ksawery Mucha z klasy III
II miejsce - Maria Wojciechowska z klasy II
III miejsce - Miłosz Michalik z klasy II
Wyróżnienie - Lena Wilk z klasy I
Kategoria klasy IV-VI:
I miejsce - Alicja Urbaniec z klasy IV
I miejsce - Sabina Smaga z klasy IV
Wyróżnienie - Ines Szrajber z klasy VI
Wyróżnienie - Ernest Waszczyk z klasy V
Kategoria klasy VII-VIII:
Wyróżnienie - Wera Mechelewska z klasy VII
Serdecznie gratulujemy!
14
Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Profilaktycznym pn. "Żyjmy zdrowo, bez używek"
15.04.2025
🐣🐰🐣 KIERMASZ WIELKANOCNY 🐣🐰🐣
15.04.202514
🐣🐰🐣Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Moja ozdoba wielkanocna”🐣🐰🐣
15.04.2025Dnia 15.04.2025 r. Odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste rozdanie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „Moja Ozdoba Wielkanocna”. W sumie wpłynęły 24 prace spośród, których jury wyłoniło zwycięzców i tak oto:
I miejsce Liliana Okoń - klasa III
I miejsce Tatiana Smaga - przedszkole
I miejsce Maria Kościelniak - klasa III
II miejsce Nikola Dondela - klasa I
II miejsce Kacper Ziętal - klasa I
II miejsce Szymon Janicki - klasa I
II miejsce Aleksander Witkowski - przedszkole
III miejsce Nikodem Benduch - klasa I
III miejsce Alan Chrapek - klasa I
III miejsce Alicja Janicka - przedszkole
Wyróżnienie Amadeus Mużyła - przedszkole
Wyróżnienie Antonina Kajetaniak - klasa I
Wyróżnienie Jakub Stacherczak - przedszkole
Wyróżnienie Miłosz Michalik - klasa II
Wyróżnienie Szymon Rospądek - klasa II
Wyróżnienie Jakub Żurawski - przedszkole
Wyróżnienie Filip Żurawski - przedszkole
Wyróżnienie Marcjan Waszczyk - przedszkole
Wyróżnienie Michalina Witkowska - klasa I
Wyróżnienie Cyprian Olczyk - przedszkole
Wyróżnienie Blanka Olczyk - przedszkole
Wyróżnienie Amelia Kawecka - przedszkole
Wyróżnienie Oliwia Lizura - klas I
Wyróżnienie Helena Witkowska - przedszkole
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy!
Wszystkie prace konkursowe można od dziś kupić na szkolnym kiermaszu!
Sukces uczniów naszej szkoły w IV Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym ,,Idzie wiosna polami, lasami...” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mstów Pana Tomasza Gęsiarza i Koła Łowieckiego ŁOŚ z Częstochowy
14.04.2025Miło nam poinformować, iż dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów IV Powiatowego Konkursu
Litetacko-Plastycznego ,,Idzie wiosna polami lasami...”:
Filip Sojda z kl. V zajął I miejsce,
a Sabina Smaga z kl. IV - II miejsce.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką ilustrację na podstawie ,,wiosennego” utworu Bolesława Leśmiana pt. ,,Tęcza”.
Sabinka namalowała przepiękną pracę pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Anety Biernackiej- Francik, natomiast nauczyciel j. polskiego- p. Alicja Piwowarczyk wspierała uczennicę podczas interpretacji tekstu poetyckiego i wyodrębnianiu obrazów poetyckich, które znalazły odzwierciedlenie w pracy plastycznej.
Nad wykonaniem pracy Filipa czuwała polonistka p. Agnieszka Górniewicz, która pomagała uczniowi w zrozumieniu wiersza, a następnie ukierunkowała jego plastyczne działania. Cieszymy się, iż nasi wychowankowie
udowodnili swoimi pracami, że są osobami wrażliwymi na słowo poetyckie,
a jego piękno potrafią oddać za pomocą formy plastycznej.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.
Sabinko, Filipie! Nieustannie rozwijajcie swoje talenty, wyobraźnię, kreatywność
i odkrywajcie wciąż nowe środki artystycznego wyrazu.
Podziękowanie
14.04.2025,,Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.” - Carroll Lewis
Pragniemy gorąco podziękować Starostwu Powiatowemu w Częstochowie oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Rędziny
Panu Mateuszowi Dzwonnikowi
za otwarte serca na nasze potrzeby, życzliwość oraz ufundowanie bonów podarunkowych dla laureatów VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Zainspirowani twórczością
Marii Konopnickiej...”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Koninie. Wyrażamy ogromną wdzięczność
za wsparcie naszych działań promujących
twórczość Patronki naszej szkoły, a także dających możliwość rozwijania literackich uzdolnień dzieci i młodzieży.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie
mgr Beata Pruban
Koordynator Konkursu
mgr Alicja Piwowarczyk
Wycieczka do Manufaktury Słodyczy Hokus Pokus 🤗
14.04.2025W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie w naszej szkole! Dla dzieci nie ma lepszej frajdy niż poznawać tajniki receptury słodkich, kolorowych karmelków oraz pysznej, włoskiej pizzy i do tego zaprojektować swoje własne kompozycje. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wybrali się w okolice Żarek do Manufaktury słodyczy HokusPokuss oraz Restauracji Przystań Leśniów, gdzie pod czujnym okiem cukierników i kucharzy odbyli warsztaty tworząc ręcznie robione lizaki oraz indywidualną pizzę. Ogrom radości sprawiła wspólna podróż autokarem i pałaszowanie łakoci. Mamy nadzieję, że tym słodkim akcentem przywołamy wreszcie wyczekiwaną, ciepła wiosnę.
15
Kredkowy konkurs
Mimo włożonego serca, mnóstwa pracy i zaangażowania drugoklasistów, nie udało zdobyć się im nagrody w „Kredkowym konkursie” organizowanym przez Wydawnictwo Kropka.
To dzięki ich pomysłowości i wytrwałości powstała tak wyjątkowa praca.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Dla nas jesteście ZWYCIĘZCAM
I!
1000- lecie koronacji Bolesława Chrobrego
„Bolesław równie mężny, jak wspaniały,
Zbiera rycerstwo i w szyki sprawuje,
Już się nad wojskiem wznosząc Orzeł Biały
Drogę wskazuje.”
Julian Ursyn Niemcewicz
18 kwietnia tego roku minęło tysiąc lat od chwili, gdy Bolesław Chrobry został uroczyście koronowany. Pierwszy król Polski podejmując ekspansję we wszystkich kierunkach, zdołał przekształcić państwo swego ojca – Mieszka I w państwo polskie. Dzięki swej przenikliwości odwadze i zrozumieniu, że prawdziwa siła królestwa nie opiera się tylko na mieczu, ale także na silnej wierze około tysięcznego roku państwo Bolesława zaczęto określać nazwą Polonia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii zaangażowali się w realizację projektu „1000 – lecie Królestwa Polskiego”, który organizowany był przez Muzeum Historii Polski, Towarzystwo Historyczne, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w T
Dzień Ziemi w naszej szkole
W naszej szkole odbył się konkurs międzyklasowy zorganizowany z okazji Dnia Ziemi. Klasy 4- 8 rywalizowały w pięciu konkurencjach. Uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną i wyobraźnią oraz pokazali, że potrafią pracować drużynowo na wspólny sukces. Zmagania wygrała klasa 6., która może cieszyć „dniem bez odpowiedzi ustnych i kartkówek”! Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tej ekologicznej zabawy.
Sukces Dawida Lasaka w II Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym na komiks pt. „Tajemnica biblioteki”
Sukces jest miarą talentu, ale i pracowitości. Udowodnił to Dawid Lasak, uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej
w Koninie, który znalazł się w gronie laureatów II edycji Powiatowego Konkursu Litetacko-Plastycznego pt. „Tajemnica biblioteki”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie.
Udział uczniów naszej szkoły w Powiatowej Lidze Rowerowej 2025
1
Sukces uczennicy klasy trzeciej w konkursie literacko- plastycznym!
Realizacja projektu edukacyjnego CENNE ŻYCIE
Pierwsza pomoc to czynności pomagające w razie nagłego wypadku, urazu lub ataku choroby. Podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki zdarzenia.
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Cenne Życie” klasa VIII przygotowała film instruktażowy prezentujący w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy w przypadku: omdlenia, oparzenia, urazu głowy, złamania, rany ciętej.
3 Maja. Święto Konstytucji.
„Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej pięknej krainie, uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie.” 29 kwietnia 2025 roku społeczność naszej szkoły obchodziła 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uczniowie z klas: szóstej, siódmej, czwartej i pierwszej zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny przybliżający istotę tego Święta Narodowego. U
Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji społeczno- edukacyjnej ŻONKILE
W kwietniu obchodzimy 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia 1943 roku bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego podjęli decyzję o walce z oprawcą. Powstanie było aktem największego heroizmu żydowskich bohaterów. Wspominając to wydarzenie, oddajemy hołd bojownikom i uczymy się, że w jedności jest siła. Powstańcy nie mieli złudzeń, wiedzieli, że nieprzyjaciel jest silniejszy, ale była w nich odwaga, by stawić zbrojny opór i pokazać światu, że naród żydowski nie odejdzie w milczeniu. Akcja Żonkile przywraca pamięć o żydowskich bohaterach. Nasza szkoła po raz drugi włącza się w tę ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną. Tegoroczna akcja zwraca uwagę na różne przejawy odwagi. Wokół tego tematu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało nowe materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przedszkolaki oraz najmłodsi nasi uczn
Sukces uczniów klasy 2.
Wielkanocne życzenia
📖 Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 📖
16 kwietnia przedszkolaki oraz klasa 3. wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich poznali regulamin biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka powiedziała o swojej pracy, o pozycjach które najczęściej wypożyczają dzieci, ale przede wszystkim rozdała dzieciom dokument uprawniający do założenia karty bibliotecznej. Uczniowie z zainteresowaniem przechadzali się korytarzem dużych półek z książkami. Na koniec obejrzeli również wszystkie nowo wyremontowane sale GOK- u w Rędzinach i potwierdzili chęć uczęszczania na zajęcia dodatkowe organizowane przez ośrodek kultury. Dziękujemy za miłe spotkanie.
🐣🐣🐣Wielkanoc tuż, tuż... zbliża się wielkimi krokami 🐣🐣🐣
W świątecznym nastroju, zgodnie z tradycją, uczniowie klas 4- 8 dekorowali pisanki. Prawdziwym wyzwaniem było szukanie czekoladowych jajek, ukrytych na placu szkolnym.
Uczniowie klasy 1 i 2, pod opieką swoich wychowawców, p. Kamili Tomczyk oraz p. Sylwii Banaś, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, podczas których wykonali stroiki z wykorzystaniem uprzednio ozdobionych pisanek. Dodatkowo wzięli udział w grze „Wielkanocne zamieszanie”- musieli zmierzyć się z wielkanocnymi rebusami, szaradami i zadaniami, aby dowiedzieć się, co podaruje im zajączek. Wychowawczyni klasy 3., p. Ewelina Wypych przypomniała swoim wychowankom o polskich tradycjach i zwyczajach wiązanych z Wielkanocą, po czym zaprosiła uczniów do podzielenia się jajeczkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.
Nagrodzeni w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka wielkanocna”
15 kwietnia 2025 r. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną 2025. Laureatom nagrody wręczyli Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach- Pani Jolanta Brzozowska- Ciura. Wśród nagrodzonych znalazło sią aż 11 uczniów naszej szkoły i tak oto:
Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Profilaktycznym pn. "Żyjmy zdrowo, bez używek"
🐣🐰🐣 KIERMASZ WIELKANOCNY 🐣🐰🐣
14
🐣🐰🐣Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Moja ozdoba wielkanocna”🐣🐰🐣
Dnia 15.04.2025 r. Odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste rozdanie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „Moja Ozdoba Wielkanocna”. W sumie wpłynęły 24 prace spośród, których jury wyłoniło zwycięzców i tak oto:
I miejsce Liliana Okoń - klasa III
I miejsce Tatiana Smaga - przedszkole
I miejsce Maria Kościelniak - klasa III
Sukces uczniów naszej szkoły w IV Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym ,,Idzie wiosna polami, lasami...” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mstów Pana Tomasza Gęsiarza i Koła Łowieckiego ŁOŚ z Częstochowy
Miło nam poinformować, iż dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów IV Powiatowego Konkursu
Litetacko-Plastycznego ,,Idzie wiosna polami lasami...”:
Filip Sojda z kl. V zajął I miejsce,
a Sabina Smaga z kl. IV - II miejsce.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką ilustrację na podstawie ,,wiosennego” utworu Bolesława Leśmiana pt. ,,Tęcza”.
Podziękowanie
,,Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.” - Carroll Lewis
Pragniemy gorąco podziękować Starostwu Powiatowemu w Częstochowie oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Rędziny
Panu Mateuszowi Dzwonnikowi
za otwarte serca na nasze potrzeby, życzliwość oraz ufundowanie bonów podarunkowych dla laureatów VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Zainspirowani twórczością
Wycieczka do Manufaktury Słodyczy Hokus Pokus 🤗
W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie w naszej szkole! Dla dzieci nie ma lepszej frajdy niż poznawać tajniki receptury słodkich, kolorowych karmelków oraz pysznej, włoskiej pizzy i do tego zaprojektować swoje własne kompozycje. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wybrali się w okolice Żarek do Manufaktury słodyczy HokusPokuss oraz Restauracji Przystań Leśniów, gdzie pod czujnym okiem cukierników i kucharzy odbyli warsztaty tworząc ręcznie robione lizaki oraz indywidualną pizzę. Ogrom radości sprawiła wspólna podróż autokarem i pałaszowanie łakoci. Mamy nadzieję, że tym słodkim akcentem przywołamy wreszcie wyczekiwaną, ciepła wiosnę.