Karnawał to pełna wrażeń, kolorów i zabaw tradycja. To wydarzenie jest doskonałą okazją do zabawy i integracji wśród dzieci, dostarcza wielu przeżyć i radości. Tak też było dzisiaj w naszej szkole. Z okazji walentynek w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej odbył się „Bal karnawałowy”, pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci z przedszkola i klas młodszych przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć wróżki, królewny, superbohaterów, Batmanów, policjantów, żołnierzy, co tworzyło wspaniałą atmosferę. Bal miał na celu kultywowanie tradycji, rozwijanie umiejętności społecznych i wspieranie pozytywnych relacji w grupie. Wszyscy bawili się wesoło. W trakcie zabawy odbywały się także różnorodne konkursy, które rozwijały refleks, angażowały dzieci i uatrakcyjniały bal. Uczniom, nauczycielom, Pani Dyrektor i pracownikom obsługi naszej szkoły, uczniowie klas starszych wręczyli kartki walentynkowe. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci, słodkich upominków i poczęstunku. Piękne zdjęcia będą przypominały nam miło spędzone chwile.
Aktualności
🎭🎭🎭Bal karnawałowy 🎭🎭🎭
15.02.202512
Wernisaż wystawy ,,Pieśń i Lud. Dziedzictwo Roty.”
14.02.2025W dniu 13 lutego 2025 r., o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy ,,Pieśń i Lud. Dziedzictwo Roty”. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Rędziny, Przewodniczący Rady Gminy, radni i mieszkańcy. Szkołę Podstawową w Koninie, której patronką jest autorką Roty, Maria Konopnicka, reprezentowali: p. Dyrektor Beata Pruban, nauczyciele oraz uczniowie kl.IV i VI.
Wernisaż rozpoczął się od powitania obecnych przez J. Brzozowską- Ciurę, Dyrektora Gminnego Ośrodku Kultury w Rędzinach i wysłuchania krótkiego koncertu muzycznego. Następnie Stanisław Gmitruk, Prezes Oddziału Ludowego Towarzystwa Naukowo- Kulturalnego w Częstochowie przedstawił działalność wystawienniczą Towarzystwa, które w ciągu 27 lat istnienia wniosło istotny wkład w popularyzację polskiego dziedzictwa kulturowego, a Wiceprezes Mirosław Kula zaprezentował wiadomości dotyczące znaczenia Roty w historii Polski oraz podkreślił jej nieprzemijającą rolę w kształtowaniu postaw patriotycznych Polaków. Wszyscy obecni wysłuchali z zainteresowaniem również informacji i ciekawostek dotyczących życia i twórczości autorki Pieśni oraz obejrzeli slajdy ukazujące miejsca bliskie poetce i osoby mające wpływ na rozwój jej twórczości.
Na zakończenie Wójt Gminy Rędziny podkreślił znaczenie wystawy i jej wartość dla lokalnej społeczności oraz kultury narodowej.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Koninie z zaciekawieniem oglądali przygotowaną ekspozycję i byli dumni z tego, iż patronką ich szkoły jest poetka, która swoją miłość do ojczyzny, polskiej wsi i jej mieszkańców
wyraziła w przepiękny poetycki sposób. Będąc na wycieczce w Żarnowcu, mieli możliwość obejrzenia dworku M.Konopnickiej, przedmiotów codziennego użytku należących do autorki Roty, różnych pamiątek i podziękowań od narodu polskiego. Nasza szkoła propaguje twórczość M. Konopnickiej, organizując już od 6 lat ogólnopolski konkurs literacki ,,Zainspirowani twórczością M.Konopnickiek...”, zachęcając tym samym do poznawania mniej popularnych utworów autorki i rozwijania własnej twórczości literackiej.
Dla szkolnej społeczności udział w wernisażu stał się okazją do przypomnienia i pogłębienia wiedzy na temat patronki Szkoły Podstawowej w Koninie oraz skłonił do refleksji, że nigdy nie należy rezygnować z marzeń i mimo przeciwności losu, wytrwale dążyć do celu.
Sukces ucznia klasy 3. w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym!
10.02.2025Jest nam bardzo miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Mateusz Kępski z klasy 3. został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Ekomisja na talerzu!”, zorganizowanym przez Federację Banków Żywności oraz sieć sklepów LIDL Polska.
Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Ekomisja w podstawówkach”, a zadaniem uczestnika było zilustrowanie zdrowej przekąski. Konkurencja była ogromna ponieważ nadesłano 1500 prac z całej Polski!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
"Nauczanie ku przyszłości"
05.02.2025Szkoła XXI w. stoi przed wieloma wyzwaniami. W dynamicznie zmieniającym się świecie nie jest łatwe przygotowanie dzieci i młodzieży do dorosłego życia, pełnego nowych technologii i ciągłych przemian społeczno- gospodarczych. Dlatego współczesna edukacja skupia się na kształceniu kompetencji kluczowych, np.: cyfrowych, matematycznych, społecznych.
W Szkole Podstawowej w Koninie uczniowie mają możliwość wszechstronnego rozwoju poprzez zdobywanie i uzupełnianie wiedzy oraz
kształcenie kompetencji kluczowych. Realizację tych zadań ułatwiają pomoce wykorzystywane do pracy na lekcjach, zajęciach realizowanych w ramach projektu „Szkoła przyszłością dla wszystkich” oraz w pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych:
-monitor interaktywny TIK,
- magiczna ściana z programem do gier zręcznościowych, sportowych, edukacyjnych,
- zestaw do eksperymentów,
- zestaw do zajęć z matematyki,
- program do integracji sensorycznej,
- pomoce do terapii dysleksji rozwojowej,
- multimedialne programy z ćwiczeniami z obszaru polonistycznego, matematycznego,
- materiały plastyczne, książki popularnonaukowe z zakresu geografii, przyrody, kultury, zbiory baśni europejskich.
Ponadto właściwe działania organizacyjne oraz umiejętność współpracy Pani Dyrektor z rodzicami zaowocowały doposażeniem szkoły w laptopy wykorzystywane na różnych zajęciach, nie tylko informatycznych.
Dzięki uprzejmości jednego z rodziców otrzymaliśmy od firmy ZF Friedrichshafen AG laptopy Lenovo ThinkPad wraz z klawiaturami i myszkami. Obecnie każdy uczeń ma możliwość wykonania ćwiczeń interaktywnych na osobnym urządzeniu, dzięki czemu przyswojenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności staje się łatwiejsze, a proces dydaktyczny efektywniejszy.
Zarówno Panią Dyrektor jak i nauczycieli cieszy fakt, iż wykorzystanie na zajęciach różnych pomocy i nowoczesnych technologii ułatwia zrozumienie abstrakcyjnych pojęć, angażuje uczniów w proces lekcyjny oraz pomaga w zdobywaniu wiedzy i opanowaniu nowych umiejętności.
„Celem edukacji jest przygotowanie ludzi, aby mogli żyć pełnią życia”.
-John Dewey
👏👏👏Sukces uczniów klasy 5. 👏👏👏
28.01.2025Miło jest nam poinformować Państwa o wspaniałych sukcesach utalentowanych uczniów klasy piątej. W XV Literacko – Plastycznym Konkursie „Klik – wykorzystaj TIK, czyli… bohater literacki w świecie nowych technologii”, praca Jana Drogosza, który przygotował komiks na podstawie „Chłopców z Placu Broni”, zaskakująco zmieniając fabułę powieści i wprowadzając nowe technologie, zdobyła największe uznanie jury, Jan zajął I miejsce, natomiast Ernest Waszczyk, tworząc historyjkę komiksową o przygodach Piotra - bohatera książki „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, korzystającego z Internetu, zdobył równie zaszczytne II miejsce. Chłopcy przygotowując prace konkursowe, wykazali się talentem i inwencją twórczą. Dziękujemy i gratulujemy Uczniom sukcesów! Życzymy kolejnych imponujących osiągnięć!
„Dziś dla babci słońce mam i całuski dla dziadziusia”
24.01.2025Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzy się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dzieci z przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. W wyjątkowej atmosferze wnuczęta wystąpiły przed bliskimi, następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość cierpliwość i zrozumienie.
Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwilę spędzone z wnukami.
4
🎒❌🎒 Dzień bez plecaka w naszej szkole 🎒❌🎒
24.01.202516
Sukces naszych uczniów!
09.01.2025Jest nam bardzo miło poinformować, iż uczniowie naszej szkoły Alicja Urbaniec z klasy IV oraz Hubert Banasik z klasy III zdobyli pierwsze miejsce w III Edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno - Przyrodniczego „Niedźwiedź w Polsce i na świecie”, którego organizatorem był Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 6 w Częstochowie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice płaskiej, przedstawiającej niedźwiedzie. Hubert namalował pandę wielką natomiast Alicja niedźwiedzia brunatnego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Życzenia świąteczne
21.12.2024
„Kolęda na niebie, kolęda na ziemi...”- wieczór kolęd i pastorałek w oddziale przedszkolnym
18.12.2024Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla każdego. To chwile, które kojarzą się z ciepłem rodzinnym, wspólnym kolędowaniem przy wigilijnym stole. Podtrzymując bożonarodzeniową tradycję, dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich bliskich na wieczór kolęd i pastorałek. W magicznym nastroju, przy blasku świec, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno - taneczne. Nie zapomniały również o świątecznych upominkach dla swoich rodziców.
To był wyjątkowy, świąteczny wieczór.
Dziękujemy rodzicom za obecność i przygotowanie słodkiego poczęstunku.
6
Spotkanie wigilijne uczniów naszej szkoły
15.12.2024Zapach choinki unoszący się w powietrzu, cichy głos kolędy rozbrzmiewający dookoła, wszystko to tworzy nastrój zbliżających się świat Bożego Narodzenia. W tym świątecznym nastroju, w piątek, odbyło się spotkanie opłatkowe uczniów naszej szkoły. Przy śpiewie kolęd, pod opieką pani mgr Kamili Tomczyk, uczniowie celebrowali wspólny czas obdarowując się prezentami przygotowanymi przez Świętego Mikołaja.
11
,,Opłatkowe spotkanie w Koninie- magia świąt Bożego Narodzenia”
14.12.2024Każdego roku, w wigilijny wieczór czekamy z niecierpliwością na pojawienie się pierwszej gwiazdki, aby podzielić się opłatkiem z najbliższymi, złożyć życzenia, a potem pójść na pasterkę i powitać nowonarodzone dzieciątko. Zanim jednak nadejdzie 24 grudnia, spotkania wigilijne odbywają sie w szkołach, miejscach pracy, grupach środowiskowych. Corocznie w Koninie takie spotkania są organizowane przez Radę Sołecką w budynku OSP. W tym roku miało ono miejsce 10 grudnia. W uroczystości wzięli udział: ks.Ryszard Siuta, Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga, sekretarz Gminy Agnieszka Olszewska, Przewodniczący Rady Gminy Mateusz Dzwonnik, dyrektor Szkoły Podstawowej Beata Pruban, mieszkańcy Konina, nauczyciele i uczniowie. Po powitaniu obecnych przez Przewodniczącą Rady Sołeckiej Mirosławę Michalak, ks.Ryszard odczytal fragment Pisma Świętego o narodzinach Jezusa Chrystusa i poświęcił opłatki przeznaczone na wigilijną kolację. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. I-VIII SP w Koninie, przygotowane pod kierunkiem p. Alicji Piwowarczyk i Sylwii Banaś. Piękne wykonanie pastorałek przez uczniów kl. I- III było zasługą wychowawców: Kamili Tomczyk, Sylwii Banaś, Eweliny Wypych. Autorką oryginalnej dekoracji była p. AnetaBiernacka- Francik, a efektami specjalnymi, nagłośnieniem i świetlnymi dekoracjami zajął się p.Dominik Glica.
Uczniowie zaprezentowali obecnym spektakl, który bawił, uczył i zmuszał do refleksji. Czy w codziennym zabieganiu pamiętamy, co stanowi istotę spotkań przy wigilijnym stole? Czy dzieci znają tradycje związane z Bożym Narodzeniem? Czy patrzymy na potrzeby innych ludzi, a może skupiamy się wyłącznie na własnych problemach? Rodzina, która przygotowywała się do uroczystej kolacji, w końcu zrozumiała, co jest w życiu ważne: miłość, dobroć, szacunek do drugiego człowieka wzajemna pomoc, dostrzeganie problemów innych ludzi.Dopiero wtedy rodzice i dzieci zobaczyli narodziny Jezusa Chrystusa, a w ich sercach i w rodzinie zagościła miłość. Przytłumione światła lampionów, niezwykły taniec Śnieżynek i Aniołów, refleksyjne teksty poetyckie oraz muzyczne spowodowały, że wszyscy obecni odczuli bardzo mocno magię świąt Bożego Narodzenia i zrozumieli, że tkwi ona przede wszystkim w bliskości, dobroci, serdeczności oraz miłości, którą się nawzajem obdarzamy i zaczynamy dostrzegać wokół siebie. Od nas samych tylko zależy, czy Boże Narodzenie będziemy obchodzić raz w roku, czy postaramy się, aby było codziennie.
,,Cicha noc,święta noc
Pokój niesie ludziom wszem...”
9
Jakub Marczyński laureatem konkursu powiatowego!
13.12.2024Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu uczniowi naszej szkoły Jakubowi Marczyńskiemu z klasy V. Jakub został Laureatem II miejsca Powiatowego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Trochę o Sienkiewiczu…”. Praca, którą przygotował, wykazując się dużą znajomością twórczości Henryka Sienkiewicza, pomysłowością, talentem literackim i zdolnościami plastycznymi, została bardzo wysoko oceniona przez Jury. Dziękujemy i życzymy Jakubowi powodzenia w kolejnych konkursach!
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie „Historia Polskiej Piłki Siatkowej"
12.12.20245 grudnia br. na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Sporcie pn. „Historia Polskiej Piłki Siatkowej", którego głównym celem było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich pasji w zakresie sportu. Zadaniem konkursowym, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy- uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu częstochowskiego, było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań wiedzy o historii polskiej piłki siatkowej. Po dokonaniu oceny prac i przeprowadzonej dogrywce, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz przyznała nagrody wyróżnienia pozostałym.
Z przyjemnością informujemy, iż spośród wszystkich uczestników, absolutnie niepokonanym okazał się uczeń Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach - Borys DERDA. 🥇🏆🥇
Laureatem drugiej nagrody została uczennica Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Pułaskiego w Rędzinach - Paulina OCIEPA, która również wykazała się rozległą wiedzą na temat polskiej piłki siatkowej. 🥈🏆🥈
Trzecie miejsce przypadło Bartoszowi BŁASZCZYKOWI, uczniowi Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudnikach. 🥉🏆🥉
Serdecznie gratulujemy i składamy wyrazy uznania!
Pragniemy gorąco podziękować Panu Mariuszowi Kowalikowi, kory przyjął zaproszenie do pracy w komisji konkursowej i zaszczycił nas swoją obecnością.
Składamy również najszczersze podziękowania wszystkim sponsorom: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rędzinach, Starostwu Powiatowemu w Częstochowie, panu Piotrowi Kupcowi oraz Kawiarence Tazza, którzy wsparciem finansowym i rzeczowym przyczynili się do radości i satysfakcji wszystkich uczestników konkursu.
1
Literacki sukces naszej uczennicy Zuzi Biel
11.12.20249 grudnia 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród uczestnikom IV edycji powiatowego konkursu ,,Opowieść Wigilijna". W gronie laureatów znalazła się uczennica kl.VI Szkoły Podstawowej w Koninie Zuzanna Biel, która napisała opowiadanie pt. ,,Magiczne święta- zwierzęta mówią ludzkim głosem.” Zuzia w przepiękny sposób pokazała magię świąt Bożego Narodzenia i dobroć, która się budzi w człowieku w wigilijny wieczór.
Zuziu, rozwijaj swój literacki talent, wzruszaj i baw kolejnymi opowieściami.
Gratulujemy!
Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery pory roku oczami dziecka”
11.12.2024W poniedziałek, 9 grudnia 2024r. W Starostwie Powiatowym w Częstochowie odbyło się uroczyste podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka” , który to swoim patronatem objął Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.
Na konkurs nadesłano aż 410 prac, które oceniono w pięciu kategoriach: wiosna, lato, jesień, zima oraz cztery pory roku w jednej pracy.
Jesteśmy niezwykle dumnie z faktu, iż pośród laureatów znalazło się czterech uczniów naszej szkoły.
I tak oto:
Kategoria lato:
I miejsce - Sabina Smaga z klasy IV
Kategoria wiosna:
II miejsce - Kacper Ziętal z klasy I
Kategoria jesień - II miejsce Hubert Banasik z klasy III
Kategoria 4 w 1 - Zuzanna Ziętal z klasy IV.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zakończenie akcji charytatywnej dla zwierząt
07.12.2024Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i rodzicom za aktywny udział w tegorocznej zbiórce karmy. Całości zgromadzonych środków została przekazana do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie przy ulicy Gilowej 44/46.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
07.12.20245 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie. Jest to doskonała okazja, żeby pokazać wszystkim, jak dużą rolę odgrywają ludzie zaangażowani w pracę społeczną na rzecz innych. To także dobry moment, aby zachęcić tych, którzy stoją z boku do działania. Dlatego właśnie w tym dniu, uczniowie naszej szkoły bliżej przyjrzeli się pracy wolontariuszy i zgłębili tajnik wolontariatu.
Mikołajki- czas magii i niespodzianek!
06.12.2024Wizyta św. Mikołaja to najbardziej wyczekiwane wydarzenie dla dzieci. W tym roku również Mikołaj nie zawiódł naszych wychowanków i zawitał do szkoły. Przywitany przez dzieci piosenką, wręczał prezenty i robił z nimi pamiątkowe zdjęcia. Ciepłe słowa Mikołaja i piękne podarunki wzbudziły w najmłodszych radość i rozpoczęły magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
14
Zajęcia teatralne
05.12.2024Uczniowie naszej szkoły z klas młodszych – pierwszej i trzeciej z okazji mikołajek przygotowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola miłą niespodziankę. Zaprezentowali Im dzisiaj inscenizację pięknej baśni braci Grimm Śpiąca Królewna. W rolę narratora wcielił się uczeń klasy piątej – Ernest Waszczyk. Młodzi aktorzy przedstawienie przygotowywali na zajęciach świetlicowych prowadzonych przez p. A. Górniewicz. Śpiąca Królewna to piękna opowieść pełna magii, mówiąca o wytrwałości i mocy prawdziwej miłości, podkreślająca przy tym triumf dobra nad złem. Występ uczniów był bardzo udany, młodzi adepci sztuki teatralnej wspaniale zagrali swoje role, wystąpili w ślicznych strojach przygotowanych przez rodziców. Piękna scenografia i oprawa muzyczna dodały uroku przedstawieniu i pozwoliły uzyskać niepowtarzalny nastrój. Występ bardzo spodobał się przedszkolakom, którzy z uwagą i skupieniem oglądali przedstawienie.
Gratulujemy utalentowanym uczniom prezentacji i czekamy na kolejne.
4
Kredkowy konkurs
16.05.2025Mimo włożonego serca, mnóstwa pracy i zaangażowania drugoklasistów, nie udało zdobyć się im nagrody w „Kredkowym konkursie” organizowanym przez Wydawnictwo Kropka.
To dzięki ich pomysłowości i wytrwałości powstała tak wyjątkowa praca.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Dla nas jesteście ZWYCIĘZCAM
I!
1000- lecie koronacji Bolesława Chrobrego
13.05.2025„Bolesław równie mężny, jak wspaniały,
Zbiera rycerstwo i w szyki sprawuje,
Już się nad wojskiem wznosząc Orzeł Biały
Drogę wskazuje.”
Julian Ursyn Niemcewicz
18 kwietnia tego roku minęło tysiąc lat od chwili, gdy Bolesław Chrobry został uroczyście koronowany. Pierwszy król Polski podejmując ekspansję we wszystkich kierunkach, zdołał przekształcić państwo swego ojca – Mieszka I w państwo polskie. Dzięki swej przenikliwości odwadze i zrozumieniu, że prawdziwa siła królestwa nie opiera się tylko na mieczu, ale także na silnej wierze około tysięcznego roku państwo Bolesława zaczęto określać nazwą Polonia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii zaangażowali się w realizację projektu „1000 – lecie Królestwa Polskiego”, który organizowany był przez Muzeum Historii Polski, Towarzystwo Historyczne, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Celem projektu było uczczenie jubileuszu koronacji Bolesława Chrobrego. Z tej okazji społeczność naszej szkoły podjęła się różnych przedsięwzięć. Najmłodsi uczniowie kolorowali portrety pierwszych królów Polski, starsi wysłuchali interesujących opowieści o nieulęknionym Bolesławie –„Książę i cesarz”, „Niech każdy służy według powołania”. Uczniowie z klas: czwartej, piątej i szóstej przygotowali inscenizację opowiadającą o panowaniu Bolesława i zjeździe gnieźnieńskim. Wykazując się kreatywnością, wykonali rekwizyty wykorzystane w przedstawieniu – złote misy ofiarowywane gościom uczty podczas zjazdu przez samego Bolesława Chrobrego. Uczniowie i Rodzice zadbali o wiktuały na ucztę z czasów średniowiecza. Na pięknie udekorowanym stole znalazły się cenne tace, a na nich owoce, warzywa, smakołyki, ciasta. Młodzi aktorzy wystąpili w strojach z epoki, swoją grą wspaniale przybliżyli publiczności wydarzenia z czasów panowania pierwszego króla. Uczniowie klas starszych wykonali piękne lapbooki, prezentacje multimedialne o pierwszych królach, zredagowali podziękowania i życzenia dla Bolesława Chrobrego, a piątoklasiści napisali twórcze wypracowania o koronacji naszego władcy. Nasi uczniowie włączając się w projekt, poznawali w nietypowy sposób piękne dzieje ojczyzny, doskonalili swoje umiejętności językowe, aktorskie, współpracy w grupie, uczyli się patriotyzmu.
2
Dzień Ziemi w naszej szkole
10.05.2025W naszej szkole odbył się konkurs międzyklasowy zorganizowany z okazji Dnia Ziemi. Klasy 4- 8 rywalizowały w pięciu konkurencjach. Uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną i wyobraźnią oraz pokazali, że potrafią pracować drużynowo na wspólny sukces. Zmagania wygrała klasa 6., która może cieszyć „dniem bez odpowiedzi ustnych i kartkówek”! Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tej ekologicznej zabawy.
20
Sukces Dawida Lasaka w II Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym na komiks pt. „Tajemnica biblioteki”
09.05.2025Sukces jest miarą talentu, ale i pracowitości. Udowodnił to Dawid Lasak, uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej
w Koninie, który znalazł się w gronie laureatów II edycji Powiatowego Konkursu Litetacko-Plastycznego pt. „Tajemnica biblioteki”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie.
Przyznając III miejsce podopiecznemu p. Alicji Piwowarczyk, komisja konkursowa doceniła w przygotowanej pracy oryginalne ujęcie tematu, umiejętność tworzenia komiksu oraz jego plastyczną wartość.
Gratulujemy Dawidowi, który swoim komiksem pokazał, że warto korzystać z bibliotecznego księgozbioru, czytać książki i odkrywać fascynujący świat bohaterów literackich. Przecież w każdej bibliotece kryją się tajemnice, które warto zgłębiać!
Dawidzie, nieustannie rozwijaj swoją twórczą wyobraźnię i umiejętności literackie. Życzymy Ci następnych sukcesów w kolejnych konkursowych zmaganiach.
Udział uczniów naszej szkoły w Powiatowej Lidze Rowerowej 2025
07.05.20251
Sukces uczennicy klasy trzeciej w konkursie literacko- plastycznym!
07.05.2025
Realizacja projektu edukacyjnego CENNE ŻYCIE
07.05.2025Pierwsza pomoc to czynności pomagające w razie nagłego wypadku, urazu lub ataku choroby. Podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki zdarzenia.
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Cenne Życie” klasa VIII przygotowała film instruktażowy prezentujący w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy w przypadku: omdlenia, oparzenia, urazu głowy, złamania, rany ciętej.
3 Maja. Święto Konstytucji.
04.05.2025„Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej pięknej krainie, uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie.” 29 kwietnia 2025 roku społeczność naszej szkoły obchodziła 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uczniowie z klas: szóstej, siódmej, czwartej i pierwszej zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny przybliżający istotę tego Święta Narodowego. Uroczystość była wspaniałą okazją do poznania wydarzeń rozgrywających się w XVIII wieku w Polsce, okolicznościach uchwalenia Konstytucji, a przede wszystkim uświadomienia sobie znaczenia pojęć: Wolność, Naród, Ojczyzna. Święto Konstytucji 3 Maja ustanowiono po odzyskaniu niepodległości w 1919 roku, a po przerwie w czasach PRL, przywrócono je dopiero w 1990 roku. Konstytucja gwarantowała podstawy prawne do przekształcenia Rzeczypospolitej w państwo silne i nowoczesne. Ta bardzo ważna ustawa wprowadzała trójpodział władzy, monarchię dziedziczną, opiekę prawną nad chłopami i mieszczaństwem oraz znosiła liberum veto. Najważniejsze było jednak to, że Konstytucja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie ojczyzny - osłabionej po I rozbiorze i symbolem wielkiej siły narodu, który okazał się zdolny do odrodzenia. Mieszkańcy Warszawy z radością przyjęli nowy dokument, wiwatowali od rana na Placu Zamkowym na cześć jego twórców – Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego, Hugona Kołłątaja. Na szkolnej scenie zobaczyliśmy posłów, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który wypowiadał słowa: „Przysięgam Bogu i żałować tego nie będę! Proszę waszmość panów, kto kocha ojczyznę, niech idzie za mną do kościoła, aby wykonać tam przysięgę!” Konstytucja, niestety obowiązywała tylko 14 miesięcy. Wkrótce doszło do wojny z Rosją i kolejnego rozbioru Polski. Jeszcze przez wiele lat Polacy musieli walczyć o swoją wolność i prawa. Młodzi aktorzy wspaniale zagrali swoje role, recytowali wiersze, śpiewali piosenki patriotyczne. Prezentacja uczniów była żywą lekcją historii, która skłoniła nas do refleksji o trudnej przeszłości Polski. Uroczysta akademia została przygotowana przez p. A. Górniewicz i p. A. Gancarek. Dziękujemy uczniom za Ich zaangażowanie i piękną postawę.
11
Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji społeczno- edukacyjnej ŻONKILE
27.04.2025W kwietniu obchodzimy 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia 1943 roku bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego podjęli decyzję o walce z oprawcą. Powstanie było aktem największego heroizmu żydowskich bohaterów. Wspominając to wydarzenie, oddajemy hołd bojownikom i uczymy się, że w jedności jest siła. Powstańcy nie mieli złudzeń, wiedzieli, że nieprzyjaciel jest silniejszy, ale była w nich odwaga, by stawić zbrojny opór i pokazać światu, że naród żydowski nie odejdzie w milczeniu. Akcja Żonkile przywraca pamięć o żydowskich bohaterach. Nasza szkoła po raz drugi włącza się w tę ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną. Tegoroczna akcja zwraca uwagę na różne przejawy odwagi. Wokół tego tematu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało nowe materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przedszkolaki oraz najmłodsi nasi uczniowie z klas I – III obejrzeli film ”Pamięć drobinek”, którego bohaterowie – małe stworzonka chciały, aby ich dzieje były zapamiętane. Uczniowie wypełniali karty z ilustracjami drobinek – Maślaka, Borówki, Babki, ucząc się różnych sposobów zachowania Pamięci, malowały nowy dom dla Drobinek, wykonywały wspólnie papierowe żonkile – znak pamięci o powstaniu. Uczniowie dowiedzieli się, że w czasie walk w getcie warszawskim walczył człowiek - Marek Edelman, który później, po wojnie, starał się zachować pamięć o tych trudnych dniach. Przychodził pod pomnik Bohaterów Getta Warszawskiego i składał bukiet kwiatów – żółtych żonkili. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Uczniowie klas IV – VI obejrzeli film „Będę pisać”, którego akcja rozgrywa się w przedwojennej Warszawie, przedstawia codzienne życie bohaterów, utworzenie getta i wybuch powstania. Film opowiada o żydowskich nastolatkach, których historia łączy się z losami współczesnej dziewczyny z Muranowa. Uczniowie rozwiązując karty zadań i uzupełniając komiksy dotyczące przesłania filmu, zrozumieli, że nawet w najbardziej trudnych czasach, ludzie mogą doświadczyć czegoś, co ich wzmacnia – dobrych słów, serdecznych gestów, które stają się ważne i podtrzymują na duchu. Natomiast najstarsi uczniowie przygotowali wystawę plakatową „Dodajemy odwagi” poświęconą biografiom przywódców i uczestników powstania - Marka Edelmana, Mary Berg, Emanuela Ringelbluma, Izraela Milejkowskiego, Marysi Ajzensztadt, Nachuma Grzywacza. Ich życiorysy pomogły uczniom lepiej zrozumieć kontekst i znaczenie powstania w getcie warszawskim. Młodzież obejrzała również film „Zdążyć przed Panem Bogiem”, który jest przykładem klasyki polskiego reportażu, szczegółowo poznała losy młodego Marka Edelmana – Polaka żydowskiego pochodzenia, który już od najwcześniejszych lat angażował się w działalność polityczną i społeczną. Był ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej. Filmowe dialogi między Hanną Krall (polską pisarką, dziennikarką) i Markiem Edelmanem stanowią jedną z najbardziej przejmujących opowieści o powstaniu w getcie. Uczniowie prezentując także wspólnie wykonane prace o Januszu Korczaku ( Henryku Goldszmicie), Stanisławie Leszczyńskiej, Irenie Sendlerowej, Rodzinie Ulmów – osobach, które w czasach najstraszliwszej wojny ratowały życie ludzkie, nie zważając na okrutne konsekwencje; uświadamiali sobie, że strach odbiera siły do działania i nigdy nie należy ulegać złu. Losy wszystkich poznanych przez uczniów bohaterów, mogą być inspiracją do rozważań, czym dziś jest odwaga i jak żyć odważnie, aby osiągnąć szczęście i uczynić świat lepszym.
3
Sukces uczniów klasy 2.
24.04.2025
Wielkanocne życzenia
17.04.2025
📖 Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 📖
17.04.202516 kwietnia przedszkolaki oraz klasa 3. wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich poznali regulamin biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka powiedziała o swojej pracy, o pozycjach które najczęściej wypożyczają dzieci, ale przede wszystkim rozdała dzieciom dokument uprawniający do założenia karty bibliotecznej. Uczniowie z zainteresowaniem przechadzali się korytarzem dużych półek z książkami. Na koniec obejrzeli również wszystkie nowo wyremontowane sale GOK- u w Rędzinach i potwierdzili chęć uczęszczania na zajęcia dodatkowe organizowane przez ośrodek kultury. Dziękujemy za miłe spotkanie.
4
🐣🐣🐣Wielkanoc tuż, tuż... zbliża się wielkimi krokami 🐣🐣🐣
16.04.2025W świątecznym nastroju, zgodnie z tradycją, uczniowie klas 4- 8 dekorowali pisanki. Prawdziwym wyzwaniem było szukanie czekoladowych jajek, ukrytych na placu szkolnym.
Uczniowie klasy 1 i 2, pod opieką swoich wychowawców, p. Kamili Tomczyk oraz p. Sylwii Banaś, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, podczas których wykonali stroiki z wykorzystaniem uprzednio ozdobionych pisanek. Dodatkowo wzięli udział w grze „Wielkanocne zamieszanie”- musieli zmierzyć się z wielkanocnymi rebusami, szaradami i zadaniami, aby dowiedzieć się, co podaruje im zajączek. Wychowawczyni klasy 3., p. Ewelina Wypych przypomniała swoim wychowankom o polskich tradycjach i zwyczajach wiązanych z Wielkanocą, po czym zaprosiła uczniów do podzielenia się jajeczkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.
Nagrodzeni w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka wielkanocna”
16.04.202515 kwietnia 2025 r. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną 2025. Laureatom nagrody wręczyli Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach- Pani Jolanta Brzozowska- Ciura. Wśród nagrodzonych znalazło sią aż 11 uczniów naszej szkoły i tak oto:
Kategoria klasy I-III:
I miejsce - Hubert Banasik z klasy III
I miejsce - Lena Tkacz z klasy III
I miejsce - Ksawery Mucha z klasy III
II miejsce - Maria Wojciechowska z klasy II
III miejsce - Miłosz Michalik z klasy II
Wyróżnienie - Lena Wilk z klasy I
Kategoria klasy IV-VI:
I miejsce - Alicja Urbaniec z klasy IV
I miejsce - Sabina Smaga z klasy IV
Wyróżnienie - Ines Szrajber z klasy VI
Wyróżnienie - Ernest Waszczyk z klasy V
Kategoria klasy VII-VIII:
Wyróżnienie - Wera Mechelewska z klasy VII
Serdecznie gratulujemy!
14
Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Profilaktycznym pn. "Żyjmy zdrowo, bez używek"
15.04.2025
🐣🐰🐣 KIERMASZ WIELKANOCNY 🐣🐰🐣
15.04.202514
🐣🐰🐣Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Moja ozdoba wielkanocna”🐣🐰🐣
15.04.2025Dnia 15.04.2025 r. Odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste rozdanie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „Moja Ozdoba Wielkanocna”. W sumie wpłynęły 24 prace spośród, których jury wyłoniło zwycięzców i tak oto:
I miejsce Liliana Okoń - klasa III
I miejsce Tatiana Smaga - przedszkole
I miejsce Maria Kościelniak - klasa III
II miejsce Nikola Dondela - klasa I
II miejsce Kacper Ziętal - klasa I
II miejsce Szymon Janicki - klasa I
II miejsce Aleksander Witkowski - przedszkole
III miejsce Nikodem Benduch - klasa I
III miejsce Alan Chrapek - klasa I
III miejsce Alicja Janicka - przedszkole
Wyróżnienie Amadeus Mużyła - przedszkole
Wyróżnienie Antonina Kajetaniak - klasa I
Wyróżnienie Jakub Stacherczak - przedszkole
Wyróżnienie Miłosz Michalik - klasa II
Wyróżnienie Szymon Rospądek - klasa II
Wyróżnienie Jakub Żurawski - przedszkole
Wyróżnienie Filip Żurawski - przedszkole
Wyróżnienie Marcjan Waszczyk - przedszkole
Wyróżnienie Michalina Witkowska - klasa I
Wyróżnienie Cyprian Olczyk - przedszkole
Wyróżnienie Blanka Olczyk - przedszkole
Wyróżnienie Amelia Kawecka - przedszkole
Wyróżnienie Oliwia Lizura - klas I
Wyróżnienie Helena Witkowska - przedszkole
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy!
Wszystkie prace konkursowe można od dziś kupić na szkolnym kiermaszu!
Sukces uczniów naszej szkoły w IV Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym ,,Idzie wiosna polami, lasami...” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mstów Pana Tomasza Gęsiarza i Koła Łowieckiego ŁOŚ z Częstochowy
14.04.2025Miło nam poinformować, iż dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów IV Powiatowego Konkursu
Litetacko-Plastycznego ,,Idzie wiosna polami lasami...”:
Filip Sojda z kl. V zajął I miejsce,
a Sabina Smaga z kl. IV - II miejsce.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką ilustrację na podstawie ,,wiosennego” utworu Bolesława Leśmiana pt. ,,Tęcza”.
Sabinka namalowała przepiękną pracę pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Anety Biernackiej- Francik, natomiast nauczyciel j. polskiego- p. Alicja Piwowarczyk wspierała uczennicę podczas interpretacji tekstu poetyckiego i wyodrębnianiu obrazów poetyckich, które znalazły odzwierciedlenie w pracy plastycznej.
Nad wykonaniem pracy Filipa czuwała polonistka p. Agnieszka Górniewicz, która pomagała uczniowi w zrozumieniu wiersza, a następnie ukierunkowała jego plastyczne działania. Cieszymy się, iż nasi wychowankowie
udowodnili swoimi pracami, że są osobami wrażliwymi na słowo poetyckie,
a jego piękno potrafią oddać za pomocą formy plastycznej.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.
Sabinko, Filipie! Nieustannie rozwijajcie swoje talenty, wyobraźnię, kreatywność
i odkrywajcie wciąż nowe środki artystycznego wyrazu.
Podziękowanie
14.04.2025,,Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.” - Carroll Lewis
Pragniemy gorąco podziękować Starostwu Powiatowemu w Częstochowie oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Rędziny
Panu Mateuszowi Dzwonnikowi
za otwarte serca na nasze potrzeby, życzliwość oraz ufundowanie bonów podarunkowych dla laureatów VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Zainspirowani twórczością
Marii Konopnickiej...”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Koninie. Wyrażamy ogromną wdzięczność
za wsparcie naszych działań promujących
twórczość Patronki naszej szkoły, a także dających możliwość rozwijania literackich uzdolnień dzieci i młodzieży.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Koninie
mgr Beata Pruban
Koordynator Konkursu
mgr Alicja Piwowarczyk
Wycieczka do Manufaktury Słodyczy Hokus Pokus 🤗
14.04.2025W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie w naszej szkole! Dla dzieci nie ma lepszej frajdy niż poznawać tajniki receptury słodkich, kolorowych karmelków oraz pysznej, włoskiej pizzy i do tego zaprojektować swoje własne kompozycje. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wybrali się w okolice Żarek do Manufaktury słodyczy HokusPokuss oraz Restauracji Przystań Leśniów, gdzie pod czujnym okiem cukierników i kucharzy odbyli warsztaty tworząc ręcznie robione lizaki oraz indywidualną pizzę. Ogrom radości sprawiła wspólna podróż autokarem i pałaszowanie łakoci. Mamy nadzieję, że tym słodkim akcentem przywołamy wreszcie wyczekiwaną, ciepła wiosnę.
15
Kredkowy konkurs
Mimo włożonego serca, mnóstwa pracy i zaangażowania drugoklasistów, nie udało zdobyć się im nagrody w „Kredkowym konkursie” organizowanym przez Wydawnictwo Kropka.
To dzięki ich pomysłowości i wytrwałości powstała tak wyjątkowa praca.
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
Dla nas jesteście ZWYCIĘZCAM
I!
1000- lecie koronacji Bolesława Chrobrego
„Bolesław równie mężny, jak wspaniały,
Zbiera rycerstwo i w szyki sprawuje,
Już się nad wojskiem wznosząc Orzeł Biały
Drogę wskazuje.”
Julian Ursyn Niemcewicz
18 kwietnia tego roku minęło tysiąc lat od chwili, gdy Bolesław Chrobry został uroczyście koronowany. Pierwszy król Polski podejmując ekspansję we wszystkich kierunkach, zdołał przekształcić państwo swego ojca – Mieszka I w państwo polskie. Dzięki swej przenikliwości odwadze i zrozumieniu, że prawdziwa siła królestwa nie opiera się tylko na mieczu, ale także na silnej wierze około tysięcznego roku państwo Bolesława zaczęto określać nazwą Polonia. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela historii zaangażowali się w realizację projektu „1000 – lecie Królestwa Polskiego”, który organizowany był przez Muzeum Historii Polski, Towarzystwo Historyczne, Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w T
Dzień Ziemi w naszej szkole
W naszej szkole odbył się konkurs międzyklasowy zorganizowany z okazji Dnia Ziemi. Klasy 4- 8 rywalizowały w pięciu konkurencjach. Uczniowie wykazali się sprawnością fizyczną i wyobraźnią oraz pokazali, że potrafią pracować drużynowo na wspólny sukces. Zmagania wygrała klasa 6., która może cieszyć „dniem bez odpowiedzi ustnych i kartkówek”! Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom tej ekologicznej zabawy.
Sukces Dawida Lasaka w II Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym na komiks pt. „Tajemnica biblioteki”
Sukces jest miarą talentu, ale i pracowitości. Udowodnił to Dawid Lasak, uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej
w Koninie, który znalazł się w gronie laureatów II edycji Powiatowego Konkursu Litetacko-Plastycznego pt. „Tajemnica biblioteki”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie.
Udział uczniów naszej szkoły w Powiatowej Lidze Rowerowej 2025
1
Sukces uczennicy klasy trzeciej w konkursie literacko- plastycznym!
Realizacja projektu edukacyjnego CENNE ŻYCIE
Pierwsza pomoc to czynności pomagające w razie nagłego wypadku, urazu lub ataku choroby. Podtrzymują życie poszkodowanego albo pomagają zmniejszyć skutki zdarzenia.
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Cenne Życie” klasa VIII przygotowała film instruktażowy prezentujący w jaki sposób udzielamy pierwszej pomocy w przypadku: omdlenia, oparzenia, urazu głowy, złamania, rany ciętej.
3 Maja. Święto Konstytucji.
„Witaj majowa jutrzenko, świeć naszej pięknej krainie, uczcimy ciebie piosenką, która w całej Polsce słynie.” 29 kwietnia 2025 roku społeczność naszej szkoły obchodziła 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Uczniowie z klas: szóstej, siódmej, czwartej i pierwszej zaprezentowali wzruszający montaż słowno – muzyczny przybliżający istotę tego Święta Narodowego. U
Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji społeczno- edukacyjnej ŻONKILE
W kwietniu obchodzimy 82. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia 1943 roku bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego podjęli decyzję o walce z oprawcą. Powstanie było aktem największego heroizmu żydowskich bohaterów. Wspominając to wydarzenie, oddajemy hołd bojownikom i uczymy się, że w jedności jest siła. Powstańcy nie mieli złudzeń, wiedzieli, że nieprzyjaciel jest silniejszy, ale była w nich odwaga, by stawić zbrojny opór i pokazać światu, że naród żydowski nie odejdzie w milczeniu. Akcja Żonkile przywraca pamięć o żydowskich bohaterach. Nasza szkoła po raz drugi włącza się w tę ogólnopolską akcję społeczno – edukacyjną. Tegoroczna akcja zwraca uwagę na różne przejawy odwagi. Wokół tego tematu Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało nowe materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Przedszkolaki oraz najmłodsi nasi uczn
Sukces uczniów klasy 2.
Wielkanocne życzenia
📖 Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 📖
16 kwietnia przedszkolaki oraz klasa 3. wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach. W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich poznali regulamin biblioteki oraz zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka powiedziała o swojej pracy, o pozycjach które najczęściej wypożyczają dzieci, ale przede wszystkim rozdała dzieciom dokument uprawniający do założenia karty bibliotecznej. Uczniowie z zainteresowaniem przechadzali się korytarzem dużych półek z książkami. Na koniec obejrzeli również wszystkie nowo wyremontowane sale GOK- u w Rędzinach i potwierdzili chęć uczęszczania na zajęcia dodatkowe organizowane przez ośrodek kultury. Dziękujemy za miłe spotkanie.
🐣🐣🐣Wielkanoc tuż, tuż... zbliża się wielkimi krokami 🐣🐣🐣
W świątecznym nastroju, zgodnie z tradycją, uczniowie klas 4- 8 dekorowali pisanki. Prawdziwym wyzwaniem było szukanie czekoladowych jajek, ukrytych na placu szkolnym.
Uczniowie klasy 1 i 2, pod opieką swoich wychowawców, p. Kamili Tomczyk oraz p. Sylwii Banaś, wzięli udział w warsztatach wielkanocnych, podczas których wykonali stroiki z wykorzystaniem uprzednio ozdobionych pisanek. Dodatkowo wzięli udział w grze „Wielkanocne zamieszanie”- musieli zmierzyć się z wielkanocnymi rebusami, szaradami i zadaniami, aby dowiedzieć się, co podaruje im zajączek. Wychowawczyni klasy 3., p. Ewelina Wypych przypomniała swoim wychowankom o polskich tradycjach i zwyczajach wiązanych z Wielkanocą, po czym zaprosiła uczniów do podzielenia się jajeczkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.
Nagrodzeni w Gminnym Konkursie Plastycznym „Kartka wielkanocna”
15 kwietnia 2025 r. W Gminnym Ośrodku Kultury w Rędzinach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Konkursie Plastycznym na Kartkę Wielkanocną 2025. Laureatom nagrody wręczyli Wójt Gminy Rędziny Adam Jaruga oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach- Pani Jolanta Brzozowska- Ciura. Wśród nagrodzonych znalazło sią aż 11 uczniów naszej szkoły i tak oto:
Sukces naszych uczniów w Gminnym Konkursie Profilaktycznym pn. "Żyjmy zdrowo, bez używek"
🐣🐰🐣 KIERMASZ WIELKANOCNY 🐣🐰🐣
14
🐣🐰🐣Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Moja ozdoba wielkanocna”🐣🐰🐣
Dnia 15.04.2025 r. Odbyło się rozstrzygnięcie i uroczyste rozdanie nagród w szkolnym konkursie plastycznym „Moja Ozdoba Wielkanocna”. W sumie wpłynęły 24 prace spośród, których jury wyłoniło zwycięzców i tak oto:
I miejsce Liliana Okoń - klasa III
I miejsce Tatiana Smaga - przedszkole
I miejsce Maria Kościelniak - klasa III
Sukces uczniów naszej szkoły w IV Powiatowym Konkursie Literacko- Plastycznym ,,Idzie wiosna polami, lasami...” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Mstów Pana Tomasza Gęsiarza i Koła Łowieckiego ŁOŚ z Częstochowy
Miło nam poinformować, iż dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów IV Powiatowego Konkursu
Litetacko-Plastycznego ,,Idzie wiosna polami lasami...”:
Filip Sojda z kl. V zajął I miejsce,
a Sabina Smaga z kl. IV - II miejsce.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką ilustrację na podstawie ,,wiosennego” utworu Bolesława Leśmiana pt. ,,Tęcza”.
Podziękowanie
,,Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,że tylko to wszystko, co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić.” - Carroll Lewis
Pragniemy gorąco podziękować Starostwu Powiatowemu w Częstochowie oraz Przewodniczącemu Rady Gminy Rędziny
Panu Mateuszowi Dzwonnikowi
za otwarte serca na nasze potrzeby, życzliwość oraz ufundowanie bonów podarunkowych dla laureatów VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Zainspirowani twórczością
Wycieczka do Manufaktury Słodyczy Hokus Pokus 🤗
W czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie w naszej szkole! Dla dzieci nie ma lepszej frajdy niż poznawać tajniki receptury słodkich, kolorowych karmelków oraz pysznej, włoskiej pizzy i do tego zaprojektować swoje własne kompozycje. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 wybrali się w okolice Żarek do Manufaktury słodyczy HokusPokuss oraz Restauracji Przystań Leśniów, gdzie pod czujnym okiem cukierników i kucharzy odbyli warsztaty tworząc ręcznie robione lizaki oraz indywidualną pizzę. Ogrom radości sprawiła wspólna podróż autokarem i pałaszowanie łakoci. Mamy nadzieję, że tym słodkim akcentem przywołamy wreszcie wyczekiwaną, ciepła wiosnę.